procps-ng-4.0.5rc1 - en to pl translation catalogue (850 entries)

en: write error
pl: błąd zapisu

en:  %s [options]
pl:  %s [opcje]

en:  -b, --bytes         show output in bytes
pl:  -b, --bytes         wyjście w bajtach

en:      --kilo          show output in kilobytes
pl:      --kilo          wyjście w kilobajtach

en:      --mega          show output in megabytes
pl:      --mega          wyjście w megabajtach

en:      --giga          show output in gigabytes
pl:      --giga          wyjście w gigabajtach

en:      --tera          show output in terabytes
pl:      --tera          wyjście w terabajtach

en:      --peta          show output in petabytes
pl:      --peta          wyjście w petabajtach

en:  -k, --kibi          show output in kibibytes
pl:  -k, --kibi          wyjście w kibibajtach

en:  -m, --mebi          show output in mebibytes
pl:  -m, --mebi          wyjście w mebibajtach

en:  -g, --gibi          show output in gibibytes
pl:  -g, --gibi          wyjście w gibibajtach

en:      --tebi          show output in tebibytes
pl:      --tebi          wyjście w tebibajtach

en:      --pebi          show output in pebibytes
pl:      --pebi          wyjście w pebibajtach

en:  -h, --human         show human-readable output
pl:  -h, --human         wyjście czytelne dla człowieka

en:      --si            use powers of 1000 not 1024
pl:      --si            użycie potęg 1000 zamiast 1024

en:  -l, --lohi          show detailed low and high memory statistics
pl:  -l, --lohi          szczegółowe statystyki niskiej i wysokiej pamięci

en:  -L, --line          show output on a single line
pl:  -L, --line          wyjście w pojedynczej linii

en:  -t, --total         show total for RAM + swap
pl:  -t, --total         całkowity rozmiar RAM-u + obszaru wymiany

en:  -v, --committed     show committed memory and commit limit
pl:  -v, --committed     rozmiar i limit pamięci fizycznie zajętej

en:  -s N, --seconds N   repeat printing every N seconds
pl:  -s N, --seconds N   powtarzanie wypisywania co N sekund

en:  -c N, --count N     repeat printing N times, then exit
pl:  -c N, --count N     powtórzenie wypisania N razy i zakończenie

en:  -w, --wide          wide output
pl:  -w, --wide          szeroki format wyjścia

en:      --help     display this help and exit
pl:      --help     wyświetlenie tego opisu i zakończenie

en: Multiple unit options don't make sense.
pl: Podanie wielu opcji ustawiających jednostkę nie ma sensu.

en: seconds argument `%s' is not positive number
pl: argument liczby sekund `%s' nie jest liczbą dodatnią

en: failed to parse count argument
pl: niezrozumiały argument liczby powtórzeń

en: failed to parse count argument: '%s'
pl: niezrozumiały argument liczby powtórzeń: '%s'

en: Memory information file /proc/meminfo does not exist
pl: Plik informacji o pamięci /proc/meminfo nie istnieje

en: Unable to create meminfo structure
pl: Nie można utworzyć struktury meminfo

note: Translation Hint: These are shortened column headers * that are all 7 characters long. Use spaces and right * align if the translation is shorter.
en: SwapUse
pl:  SwapUż

en: CachUse
pl: CacheUż

en:  MemUse
pl: PamUżyw

en: MemFree
pl: PamWoln

en:                total        used        free      shared     buffers       cache   available
pl:                razem       użyte       wolne    dzielone      bufory     w cache    dostępne

en:                total        used        free      shared  buff/cache   available
pl:                razem       użyte       wolne    dzielone   buf/cache    dostępne

en: Mem:
pl: Pamięć:

en: Low:
pl: Niska:

en: High:
pl: Wysoka:

en: Swap:
pl: Wymiana:

en: Total:
pl: Razem:

en: Comm:
pl: Zajęta:

en:      PID     SHARED    PRIVATE COMMAND
pl:      PID     WSPÓŁDZ.  PRYWAT. POLECENIE

en:  -d, --delay <secs>  delay updates
pl:  -d, --delay <sek>   opóźnienie aktualizacji

en:  -n, --numa          display per NUMA nodes Huge pages information
pl:  -n, --numa          wyświetlanie informacji dla dużych stron węzłów NUMA

en:  -o, --once          only display once, then exit
pl:  -o, --once          wyświetlenie jednorazowe i zakończenie

en:  -H, --human         display human-readable output
pl:  -H, --human         wyjście czytelne dla człowieka

en: illegal delay
pl: niedozwolone opóźnienie

en: delay must be positive integer
pl: opóźnienie musi być liczbą całkowitą dodatnią

en: terminal setting retrieval
pl: odczyt ustawień terminala

en:  %s [options] <pid> [...]
pl:  %s [opcje] <pid> [...]

en:  <pid> [...]            send signal to every <pid> listed
pl:  <pid> [...]            wysłanie sygnału do każdego wymienionego <pidu>

en:  -<signal>, -s, --signal <signal>
                            specify the <signal> to be sent
pl:  -<sygnał>, -s, --signal <sygnał>
                            określenie <sygnału> do wysłania

en:  -q, --queue <value>    integer value to be sent with the signal
pl:  -q, --queue <wartość>  wartość całkowita do wysłania z sygnałem

en:  -l, --list=[<signal>]  list all signal names, or convert one to a name
pl:  -l, --list=[<sygnał>]  lista wszystkich nazw sygnałów lub podanie nazwy jednego

en:  -L, --table            list all signal names in a nice table
pl:  -L, --table            lista wszystkich nazw sygnałów w ładnej tabelce

en: unknown signal name %s
pl: nieznana nazwa sygnału %s

en: must be an integer value to be passed with the signal.
pl: musi być liczbą całkowitą do przekazania z sygnałem.

en: invalid argument %c
pl: błędny argument %c

en: failed to parse argument
pl: niezrozumiały argument

en: internal error
pl: błąd wewnętrzny

en: integer overflow
pl: przepełnienie liczby całkowitej

en:  %s [options] <pattern>
pl:  %s [opcje] <wzorzec>

en:  -d, --delimiter <string>  specify output delimiter
pl:  -d, --delimiter <łańcuch>  określenie separatora wyjścia

en:  -l, --list-name           list PID and process name
pl:  -l, --list-name           wypisanie PID-ów i nazw procesów

en:  -a, --list-full           list PID and full command line
pl:  -a, --list-full           wypisanie PID-ów i pełnych linii poleceń

en:  -v, --inverse             negates the matching
pl:  -v, --inverse             negacja dopasowania

en:  -w, --lightweight         list all TID
pl:  -w, --lightweight         wypisanie wszystkich TID-ów

en:  -<sig>                    signal to send (either number or name)
pl:  -<sig>                    sygnał do wysłania (numer lub nazwa)

en:  -H, --require-handler     match only if signal handler is present
pl:  -H, --require-handler     dopasowanie tylko, jeśli jest obsługa sygnału

en:  -q, --queue <value>       integer value to be sent with the signal
pl:  -q, --queue <wartość>     wartość całkowita do wysłania z sygnałem

en:  -e, --echo                display what is killed
pl:  -e, --echo                wyświetlenie, co jest zabijane

en:  -e, --echo                display PIDs before waiting
pl:  -e, --echo                wyświetlenie PIDów przed oczekiwaniem

en:  -c, --count               count of matching processes
pl:  -c, --count               liczba pasujących procesów

en:  -f, --full                use full process name to match
pl:  -f, --full                użycie pełnej nazwy procesu do dopasowania

en:  -g, --pgroup <PGID,...>   match listed process group IDs
pl:  -g, --pgroup <PGID,...>   dopasowanie ID grupy procesów do wypisania

en:  -G, --group <GID,...>     match real group IDs
pl:  -G, --group <GID,...>     dopasowanie ID grupy rzeczywistej

en:  -i, --ignore-case         match case insensitively
pl:  -i, --ignore-case         dopasowywanie bez uwzględniania wielkości liter

en:  -n, --newest              select most recently started
pl:  -n, --newest              wybór najpóźniej uruchomionych procesów

en:  -o, --oldest              select least recently started
pl:  -o, --oldest              wybór najwcześniej uruchomionych procesów

en:  -O, --older <seconds>     select where older than seconds
pl:  -O, --older <sekund>      wybór starszych niż podana liczba sekund

en:  -P, --parent <PPID,...>   match only child processes of the given parent
pl:  -P, --parent <PPID,...>   dopasowanie tylko procesów potomnych danego rodzica

en:  -s, --session <SID,...>   match session IDs
pl:  -s, --session <SID,...>   dopasowanie ID sesji

en:      --signal <sig>        signal to send (either number or name)
pl:      --signal <sig>        sygnał do wysłania (numer lub nazwa)

en:  -t, --terminal <tty,...>  match by controlling terminal
pl:  -t, --terminal <tty,...>  dopasowanie po terminalu sterującym

en:  -u, --euid <ID,...>       match by effective IDs
pl:  -u, --euid <ID,...>       dopasowanie wg efektywnego ID

en:  -U, --uid <ID,...>        match by real IDs
pl:  -U, --uid <ID,...>        dopasowanie wg rzeczywistego ID

en:  -x, --exact               match exactly with the command name
pl:  -x, --exact               dokładne dopasowanie nazwy polecenia

en:  -F, --pidfile <file>      read PIDs from file
pl:  -F, --pidfile <plik>      odczyt PID-ów z pliku

en:  -L, --logpidfile          fail if PID file is not locked
pl:  -L, --logpidfile          niepowodzenie, jeśli plik PID nie jest zablokowany

en:  -r, --runstates <state>   match runstates [D,S,Z,...]
pl:  -r, --runstates <stan>    dopasowanie stanu procesu [D,S,Z,...]

en:  -A, --ignore-ancestors    exclude our ancestors from results
pl:  -A, --ignore-ancestors    wykluczenie naszych przodków z wyników

en:  --cgroup <grp,...>        match by cgroup v2 names
pl:  --cgroup <grp,...>        dopasowanie po nazwach cgroup v2

en:  --ns <PID>                match the processes that belong to the same
                               namespace as <pid>
pl:  --ns <pid>                dopasowanie procesów należących do tej samej
                               przestrzeni nazw, co <pid>

en:  --nslist <ns,...>         list which namespaces will be considered for
                               the --ns option.
                               Available namespaces: ipc, mnt, net, pid, user, uts
pl:  --nslist <ns,...>         lista przestrzeni nazw do uwzględnienia dla opcji
                               --ns.
                               Dostępne przestrzenie: ipc, mnt, net, pid, user, uts

en:   --env <name=val,...>     match on environment variable
pl:   --env <nazwa=wart,...>   dopasowanie po zmiennych środowiskowych

en: Unable to create pid info structure
pl: Nie można utworzyć struktury informacji pid

en: Unable to open pidfile
pl: Nie można otworzyć pliku pid

en: Locking check for pidfile failed
pl: Sprawdzanie blokadu dla pliku pid nie powiodło się

en: invalid user name: %s
pl: błędna nazwa użytkownika: %s

en: invalid group name: %s
pl: błędna nazwa grupy: %s

en: invalid process group: %s
pl: błędna grupa procesów: %s

en: invalid session id: %s
pl: błędny identyfikator sesji: %s

en: not a number: %s
pl: nie podano liczby: %s

en: not a hex string: %s
pl: to nie łańcuch szesnastkowy: %s

en: Unable to read process namespace information
pl: Nie można odczytać informacji o przestrzeni nazw procesu

en: regex error: %s
pl: błąd wyrażenia regularnego: %s

en: Error reading reference namespace information
pl: Błąd przy odczycie informacji o przestrzeni nazw odniesienia

en: pattern that searches for process name longer than 15 characters will result in zero matches
    Try `%s -f' option to match against the complete command line.
pl: wzorzec wyszukujący nazwy procesów dłuższe niż 15 znaków nie zostanie dopasowany
    Aby dopasowywać do pełnej linii poleceń, można spróbować opcji `%s -f'.

en: Unknown signal "%s".
pl: Nieznany sygnał "%s".

en: -L without -F makes no sense
    Try `%s --help' for more information.
pl: -L bez -F nie ma sensu
    `%s --help' pokaże więcej informacji.

en: pidfile not valid
    Try `%s --help' for more information.
pl: nieprawidłowy plik pid
    `%s --help' pokaże więcej informacji.

en: only one pattern can be provided
    Try `%s --help' for more information.
pl: można podać tylko jeden wzorzec
    `%s --help' pokaże więcej informacji.

en: no matching criteria specified
    Try `%s --help' for more information.
pl: nie podano kryterium dopasowania
    `%s --help' pokaże więcej informacji.

en: %s killed (pid %lu)
pl: zabito %s (pid %lu)

en: killing pid %ld failed
pl: zabicie PID-u %ld nie powiodło się

en: waiting for %s (pid %lu)
pl: odczekiwanie na %s (pid %lu)

en: pidfd_open() not implemented in Linux < 5.3
pl: pidfd_open() nie zaimplementowane w Linuksie < 5.3

en: opening pid %ld failed
pl: otwarcie pidu %ld nie powiodło się

en: epoll_wait failed
pl: epoll_wait nie powiodło się

en:  %s [options] [program [...]]
pl:  %s [opcje] [program [...]]

en:  -s, --single-shot         return one PID only
pl:  -s, --single-shot         zwrócenie tylko jednego PID-u

en:  -c, --check-root          omit processes with different root
pl:  -c, --check-root          pominięcie procesów o różnym korzeniu

en:  -q,                       quiet mode, only set the exit code
pl:  -q,                       tryb cichy, wyłącznie ustawienie kodu wyjścia

en:  -w, --with-workers        show kernel workers too
pl:  -w, --with-workers        wyświetlenie także wątków jądra

en:  -x                        also find shells running the named scripts
pl:  -x                        szukanie także powłok uruchamiających podane skrypty

en:  -o, --omit-pid <PID,...>  omit processes with PID
pl:  -o, --omit-pid <PID,...>  pominięcie procesów o podanych PID-ach

en:  -t, --lightweight         list threads too
pl:  -t, --lightweight         wypisanie także wątków

en:  -S, --separator SEP       use SEP as separator put between PIDs
pl:  -S, --separator SEP       użycie SEP jako separatora między PID-ami

en: illegal omit pid value (%s)!
pl: błędna wartość PID-u do pominięcia (%s)!

en: Address
pl: Adres

en: Device
pl: Urządzenie

en: Mapping
pl: Odwzorowanie

en: Perm
pl: Uprawn

en: Inode
pl: I-węzeł

en: Kbytes
pl: KB

en: Mode
pl: Tryb

en: Dirty
pl: Brudne

en:  %s [options] PID [PID ...]
pl:  %s [opcje] PID [PID ...]

en:  -x, --extended              show details
pl:  -x, --extended              wyświetlanie szczegółów

en:  -X                          show even more details
pl:  -X                          wyświetlanie jeszcze większej ilości szczegółów

en:             WARNING: format changes according to /proc/PID/smaps
pl:             UWAGA: format zmienia się zależnie od /proc/PID/smaps

en:  -XX                         show everything the kernel provides
pl:  -XX                         wyświetlanie wszystkiego, co udostępnia jądro

en:  -c, --read-rc               read the default rc
pl:  -c, --read-rc               odczyt domyślnego rc

en:  -C, --read-rc-from=<file>   read the rc from file
pl:  -C, --read-rc-from=<plik>   odczyt rc z pliku

en:  -n, --create-rc             create new default rc
pl:  -n, --create-rc             utworzenie nowego domyślnego rc

en:  -N, --create-rc-to=<file>   create new rc to file
pl:  -N, --create-rc-to=<plik>   utworzenie nowego rc do pliku

en:             NOTE: pid arguments are not allowed with -n, -N
pl:             UWAGA: argumenty PID nie są dozwolone wraz z -n, -N

en:  -d, --device                show the device format
pl:  -d, --device                wyświetlenie formatu urządzenia

en:  -q, --quiet                 do not display header and footer
pl:  -q, --quiet                 bez wyświetlania nagłówka i stopki

en:  -p, --show-path             show path in the mapping
pl:  -p, --show-path             wyświetlanie ścieżki w odwzorowaniu

en:  -A, --range=<low>[,<high>]  limit results to the given range
pl:  -A, --range=<dolny>[,<górny>]  ograniczenie wyników do podanego przedziału

en: shared memory detach
pl: odłączanie pamięci dzielonej

en: shared memory remove
pl: usuwanie pamięci dzielonej

en:   [ stack ]
pl:   [ stos ]

en: Unknown format in smaps file!
pl: Nieznany format pliku smaps!

en: ERROR: memory allocation failed
pl: BŁĄD: nie udało się przydzielić pamięci

en: inconsistent detail field in smaps file, line:
pl: niespójne pole szczegółów w pliku smaps, linia:

en: total kB
pl: razem kB

en: mapped: %ldK    writeable/private: %ldK    shared: %ldK
pl: odwzorowane: %ldK  do zapisu/prywatne: %ldK  dzielone: %ldK

note: Translation Hint: keep total string length * as 24 characters. Adjust %16 if needed
en:  total %16ldK
pl:  razem %16ldK

note: Translation Hint: keep total string length * as 16 characters. Adjust %8 if needed
en:  total %8ldK
pl:  razem %8ldK

en: config line too long - line %d
pl: linia konfiguracji zbyt długa - linia %d

en: unsupported section found in the config - line %d
pl: nie obsługiwana sekcja w konfiguracji - linia %d

en: syntax error found in the config - line %d
pl: błąd składni w konfiguracji - linia %d

en: memory allocation failed
pl: nie udało się przydzielić pamięci

en: the file already exists - delete or rename it first
pl: plik już istnieje - proszę najpierw usunąć lub zmienić nazwę

en: HOME variable undefined
pl: nie zdefiniowana zmienna HOME

en: option -r is ignored as SunOS compatibility
pl: opcja -r jest ignorowana dla zgodności z SunOS-em

en: options -c, -C, -d, -n, -N, -x, -X are mutually exclusive
pl: opcje -c, -C, -d, -n, -N, -x, -X wykluczają się wzajemnie

en: options -p, -q are mutually exclusive with -n, -N
pl: opcje -p, -q wykluczają się z -n, -N

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: rc file successfully created, feel free to edit the content
pl: plik rc został utworzony, można modyfikować jego zawartość

en: couldn't create the rc file
pl: nie udało się utworzyć pliku rc

en: ~/.%src file successfully created, feel free to edit the content
pl: plik ~/.%src został utworzony, można modyfikować jego zawartość

en: couldn't create ~/.%src
pl: nie udało się utworzyć pliku ~/.%src

en: argument missing
pl: brak argumentu

en: couldn't read the rc file
pl: nie udało się odczytać pliku rc

en: couldn't read ~/.%src
pl: nie udało się odczytać pliku ~/.%src

en: library failed pids statistics
pl: niepowodzenie biblioteki przy statystykach pidów

en: Signal %d (%s) caught by %s (%s).
pl: Sygnał %d (%s) został złapany przez %s (%s).

en: please report this bug
pl: proszę zgłosić ten błąd

en: fatal library error, reap
pl: błąd krytyczny biblioteki: sprzątnięcie

en: could not find start_time
pl: nie udało się odnaleźć czasu startu

en: could not find ppid
pl: nie udało się odnaleźć PPID-u

en: your %dx%d screen size is bogus. expect trouble
pl: rozmiar ekranu %dx%d wygląda na błędny; można spodziewać się problemów

en: environment specified an unknown personality
pl: środowisko określa nieznaną osobowość

en: cannot strdup() personality text
pl: nie można wykonać strdup() tekstu osobowości

en: fatal library error, context
pl: błąd krytyczny biblioteki: kontekst

en: fatal library error, lookup self
pl: błąd krytyczny biblioteki: wyszukanie siebie

note: Translation Note: . The following translatable word will be used to recognize the . user's request for help text.  In other words, the translation . you provide will alter program behavior. . . It must be limited to 15 characters or less.
en: help
pl: pomoc

note: Translation Notes for ps Help #1 --------------------------------- .  This next group of lines represents 6 pairs of words + abbreviations .  which are the basis of the 'ps' program help text. . .  The words and abbreviations you provide will alter program behavior. .  They will also appear in the h
en: simple
pl: prosta

en: s
pl: p

note: Translation Hint, Pair #2
en: list
pl: lista

note: Translation Hint, Pair #3
en: output
pl: format

en: o
pl: f

note: Translation Hint, Pair #4
en: threads
pl: wątki

en: t
pl: w

note: Translation Hint, Pair #5
en: misc
pl: inne

en: m
pl: i

note: Translation Hint, Pair #6
en: all
pl: całość

en: a
pl: c

en: 
    Usage:
     %s [options]
pl: 
    Składnia:
     %s [opcje]

en: 
    Basic options:
pl: 
    Opcje podstawowe:

en:  -A, -e               all processes
pl:  -A, -e               wszystkie procesy

en:  -a                   all with tty, except session leaders
pl:  -a                   wszystkie z tty poza liderami sesji

en:   a                   all with tty, including other users
pl:   a                   wszystkie z tty, wraz z innymi użytkownikami

en:  -d                   all except session leaders
pl:  -d                   wszystkie poza liderami sesji

en:  -N, --deselect       negate selection
pl:  -N, --deselect       negacja wyboru

en:   r                   only running processes
pl:   r                   tylko procesy działające

en:   T                   all processes on this terminal
pl:   T                   wszystkie procesy na tym terminalu

en:   x                   processes without controlling ttys
pl:   x                   procesy bez terminala sterującego

en: 
    Selection by list:
pl: 
    Wybór przez listę:

en:  -C <command>         command name
pl:  -C <polecenie>       nazwa polecenia

en:  -G, --Group <GID>    real group id or name
pl:  -G, --Group <GID>    identyfikator lub nazwa grupy rzeczywistej

en:  -g, --group <group>  session or effective group name
pl:  -g, --group <grupa>  nazwa grupy sesji lub efektywnej

en:  -p, p, --pid <PID>   process id
pl:  -p, p, --pid <PID>   identyfikator procesu

en:         --ppid <PID>  parent process id
pl:         --ppid <PID>  identyfikator procesu rodzica

en:  -q, q, --quick-pid <PID>
                          process id (quick mode)
pl:  -q, q, --quick-pid <PID>
                          identyfikator procesu (tryb szybki)

en:  -s, --sid <session>  session id
pl:  -s, --sid <sesja>    identyfikator sesji

en:  -u, U, --user <UID>  effective user id or name
pl:  -u, U, --user <UID>  identyfikator lub nazwa użytkownika efektywnego

en:  -U, --User <UID>     real user id or name
pl:  -U, --User <UID>     identyfikator lub nazwa użytkownika rzeczywistego

en: 
      The selection options take as their argument either:
        a comma-separated list e.g. '-u root,nobody' or
        a blank-separated list e.g. '-p 123 4567'
pl: 
      Opcje wyboru jako argument przyjmują:
        listę oddzieloną przecinkami, np. '-u root,nobody' lub
        listę oddzieloną odstępami, np. '-p 123 4567'

en: 
    Output formats:
pl: 
    Formaty wyjściowe:

en:  -D <format>          date format for lstart
pl:  -D <format>          format daty dla lstart

en:  -F                   extra full
pl:  -F                   pełny rozszerzony

en:  -f                   full-format, including command lines
pl:  -f                   pełny format, wraz z liniami poleceń

en:   f, --forest         ascii art process tree
pl:   f, --forest         drzewko procesów jako ASCII art

en:  -H                   show process hierarchy
pl:  -H                   wyświetlenie hierarchii procesów

en:  -j                   jobs format
pl:  -j                   format zadań

en:   j                   BSD job control format
pl:   j                   format sterowania zadaniami BSD

en:  -l                   long format
pl:  -l                   format długi

en:   l                   BSD long format
pl:   l                   format długi BSD

en:  -M, Z                add security data (for SELinux)
pl:  -M, Z                dodanie danych bezpieczeństwa (dla SELinuksa)

en:  -O <format>          preloaded with default columns
pl:  -O <format>          dodanie pól do domyślnych kolumn

en:   O <format>          as -O, with BSD personality
pl:   O <format>          jak -O, z osobowością BSD

en:  -o, o, --format <format>
                          user-defined format
pl:  -o, o, --format <format>
                          format zdefiniowany przez użytkownika

en:   -P                  add psr column
pl:   -P                  dodanie kolumny psr

en:   s                   signal format
pl:   s                   format sygnałów

en:   u                   user-oriented format
pl:   u                   format zorientowany na użytkownika

en:   v                   virtual memory format
pl:   v                   format pamięci wirtualnej

en:   X                   register format
pl:   X                   format rejestrów

en:  -y                   do not show flags, show rss vs. addr (used with -l)
pl:  -y                   bez wyświetlania flag, z rss vs. addr (używane z -l)

en:      --context        display security context (for SELinux)
pl:      --context        wyświetlanie kontekstów bezpieczeństwa (dla SELinuksa)

en:      --headers        repeat header lines, one per page
pl:      --headers        powtarzanie linii nagłówka na każdej stronie

en:      --no-headers     do not print header at all
pl:      --no-headers     bez wypisywania nagłówka

en:      --cols, --columns, --width <num>
                          set screen width
pl:      --cols, --columns, --width <ile>
                          ustawienie szerokości ekranu

en:      --rows, --lines <num>
                          set screen height
pl:      --rows, --lines <ile>
                          ustawienie wysokości ekranu

en:      --signames       display signal masks using signal names
pl:      --signames       lista masek sygnałów z użyciem ich nazw

en: 
    Show threads:
pl: 
    Pokazywanie wątków:

en:   H                   as if they were processes
pl:   H                   tak, jakby były procesami

en:  -L                   possibly with LWP and NLWP columns
pl:  -L                   o ile to możliwe, z kolumnami LWP i NLWP

en:  -m, m                after processes
pl:  -m, m                po procesach

en:  -T                   possibly with SPID column
pl:  -T                   o ile to możliwe, z kolumną SPID

en: 
    Miscellaneous options:
pl: 
    Opcje różne:

en:  -c                   show scheduling class with -l option
pl:  -c                   pokazywanie klasy szeregowania z opcją -l

en:   c                   show true command name
pl:   c                   pokazywanie prawdziwej nazwy polecenia

en:   e                   show the environment after command
pl:   e                   pokazywanie środowiska po poleceniu

en:   k,    --sort        specify sort order as: [+|-]key[,[+|-]key[,...]]
pl:   k,    --sort        kolejność sortowania: [+|-]klucz[,[+|-]klucz[,...]]

en:   L                   show format specifiers
pl:   L                   pokazanie określeń formatu

en:   n                   display numeric uid and wchan
pl:   n                   wyświetlenie liczbowych parametrów uid i wchan

en:   S,    --cumulative  include some dead child process data
pl:   S,    --cumulative  dołączanie danych martwych procesów potomnych

en:  -y                   do not show flags, show rss (only with -l)
pl:  -y                   bez pokazywania flag, z rss (tylko z -l)

en:  -V, V, --version     display version information and exit
pl:  -V, V, --version     wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en:  -w, w                unlimited output width
pl:  -w, w                nieograniczona szerokość wyjścia

en: 
            --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>
                          display help and exit
pl: 
            --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>
                          wyświetlenie opisu i zakończenie

note: Translation Notes for ps Help #2 --------------------------------- .  Most of the following c-format string is derived from the 6 .  pairs of words + chars mentioned above in "Notes for ps Help #1". . .  In its full English form, help text would look like this: .      Try 'ps --help <simple|list|out
en: 
     Try '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
      or '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
     for additional help text.
pl: 
     Polecenie '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
           lub '%s --%s <%s|%s|%s|%s|%s|%s>'
     wypisze dodatkowy tekst pomocy.

en: 
    For more details see ps(1).
pl: 
    Więcej szczegółów w ps(1).

en: Unable to get system boot time
pl: Nie można odczytać czasu uruchomienia systemu

en: Unable to get total memory
pl: Nie można odczytać pamięci całkowitej

en: fix bigness error
pl: poprawić błąd z dużym rozmiarem

en: bad alignment code
pl: niewłaściwy kod wyrównania

en: the option is exclusive:
pl: opcja jest wyłączna:

en: process ID list syntax error
pl: błąd składni listy identyfikatorów procesów

en: process ID out of range
pl: identyfikator procesu spoza zakresu

en: user name does not exist
pl: użytkownik o tej nazwie nie istnieje

en: user ID out of range
pl: identyfikator użytkownika spoza zakresu

en: group name does not exist
pl: grupa o tej nazwie nie istnieje

en: group ID out of range
pl: identyfikator grupy spoza zakresu

en: TTY could not be found
pl: nie znaleziono TTY

en: list member was not a TTY
pl: element listy to nie TTY

en: improper list
pl: niewłaściwa lista

en: list of command names must follow -C
pl: po -C musi wystąpić lista nazw poleceń

en: date format must follow -D
pl: po -D musi wystąpić format daty

en: list of real groups must follow -G
pl: po -G musi wystąpić lista grup rzeczywistych

en: list of jobs must follow -J
pl: po -J musi wystąpić lista zadań

en: format or sort specification must follow -O
pl: po -O musi wystąpić określenie formatu lub sortowania

en: list of PRM groups must follow -R
pl: po -R musi wystąpić lista grup PRM

en: list of real users must follow -U
pl: po -U musi wystąpić lista użytkowników rzeczywistych

en: list of session leaders OR effective group names must follow -g
pl: po -g musi wystąpić lista liderów sesji LUB nazw grup efektywnych

en: list of session leaders OR effective group IDs was invalid
pl: błędna lista liderów sesji LUB identyfikatorów grup efektywnych

en: format specification must follow -o
pl: po -o musi wystąpić określenie formatu

en: list of process IDs must follow -p
pl: po -p musi wystąpić lista identyfikatorów procesów

en: the -r option is reserved
pl: opcja -r jest zarezerwowana

en: list of session IDs must follow -s
pl: po -s musi wystąpić lista identyfikatorów sesji

en: list of terminals (pty, tty...) must follow -t
pl: po -t musi wystąpić lista terminali (pty, tty...)

en: list of users must follow -u
pl: po -u musi wystąpić lista użytkowników

en: must set personality to get -x option
pl: aby użyć opcji -x, należy ustawić osobowość

en: list of zones (contexts, labels, whatever?) must follow -z
pl: po -z musi wystąpić lista stref (kontekstów, etykiet, czegokolwiek?)

en: embedded '-' among SysV options makes no sense
pl: znak '-' osadzony wśród opcji SysV nie ma sensu

en: unsupported SysV option
pl: nie obsługiwana opcja SysV

en: cannot happen - problem #1
pl: to nie może się zdarzyć - problem #1

en: cannot happen - problem #2
pl: to nie może się zdarzyć - problem #2

en: second chance parse failed, not BSD or SysV
pl: analiza drugiej szansy nie powiodła się - ani BSD, ani SysV

en: option A is reserved
pl: opcja A jest zarezerwowana

en: option C is reserved
pl: opcja C jest zarezerwowana

en: format or sort specification must follow O
pl: po O musi wystąpić określenie formatu lub sortowania

en: list of users must follow U
pl: po U musi wystąpić lista użytkowników

en: obsolete W option not supported (you have a /dev/drum?)
pl: przestarzała opcja W nie jest obsługiwana (istnieje /dev/drum?)

en: only one heading option may be specified
pl: można podać tylko jedną opcję nagłówków

en: long sort specification must follow 'k'
pl: po 'k' musi wystąpić długie określenie sortowania

en: format specification must follow o
pl: po o musi wystąpić określenie formatu

en: list of process IDs must follow p
pl: po p musi wystąpić lista identyfikatorów procesów

en: embedded '-' among BSD options makes no sense
pl: znak '-' osadzony wśród opcji BSD nie ma sensu

en: unsupported option (BSD syntax)
pl: nie obsługiwana opcja (składnia BSD)

en: unknown gnu long option
pl: nieznana długa opcja GNU

en: list of real groups must follow --Group
pl: po --Group musi wystąpić lista grup rzeczywistych

en: list of real users must follow --User
pl: po --User musi wystąpić lista użytkowników rzeczywistych

en: number of columns must follow --cols, --width, or --columns
pl: po --cols, --width lub --columns musi wystąpić liczba kolumn

en: option --cumulative does not take an argument
pl: opcja --cumulative nie może mieć argumentu

en: date format must follow --date-format
pl: po --date-format musi wystąpić format daty

en: option --deselect does not take an argument
pl: opcja --deselect nie może mieć argumentu

en: option --no-heading does not take an argument
pl: opcja --no-heading nie może mieć argumentu

en: option --heading does not take an argument
pl: opcja --heading nie może mieć argumentu

en: option --forest does not take an argument
pl: opcja --forest nie może mieć argumentu

en: format specification must follow --format
pl: po --format musi wystąpić określenie formatu

en: list of effective groups must follow --group
pl: po --group musi wystąpić lista grup efektywnych

en: list of process IDs must follow --pid
pl: po --pid musi wystąpić lista identyfikatorów procesów

en: list of process IDs must follow --ppid
pl: po --ppid musi wystąpić lista identyfikatorów procesów

en: number of rows must follow --rows or --lines
pl: po --rows lub --lines musi wystąpić liczba wierszy

en: some sid thing(s) must follow --sid
pl: po --sid musi wystąpić jakieś określenie identyfikujące sesję

en: long sort specification must follow --sort
pl: po --sort musi wystąpić długie określenie sortowania

en: list of ttys must follow --tty
pl: po --tty musi wystąpić lista terminali

en: list of effective users must follow --user
pl: po --user musi wystąpić lista użytkowników efektywnych

en: way bad
pl: zła droga

en: garbage option
pl: śmieciowa opcja

en: something broke
pl: coś się zepsuło

en: thread display conflicts with forest display
pl: wyświetlanie wątków jest w konflikcie z wyświetlaniem lasu

en: thread flags conflict; can't use H with m or -m
pl: konflikt flag wątków: nie można użyć H z m ani -m

en: thread flags conflict; can't use both m and -m
pl: konflikt flag wątków: nie można użyć jednocześnie m i -m

en: thread flags conflict; can't use both -L and -T
pl: konflikt flag wątków: nie można użyć jednocześnie -L i -T

en: error: %s
pl: błąd: %s

en: process selection options conflict
pl: konflikt opcji wyboru procesów

en: seriously crashing: goodbye cruel world
pl: poważna awaria: żegnaj, okrutny świecie

en: missing AIX field descriptor
pl: brak deskryptora pola AIX

en: improper AIX field descriptor
pl: niewłaściwy deskryptor pola AIX

en: unknown AIX field descriptor
pl: nieznany deskryptor pola AIX

en: AIX field descriptor processing bug
pl: błąd przetwarzania deskryptora pola AIX

en: unknown user-defined format specifier "%s"
pl: nieznane określenie formatu zdefiniowanego przez użytkownika "%s"

en: empty format list
pl: pusta lista formatu

en: improper format list
pl: niewłaściwa lista formatu

en: column widths must be unsigned decimal numbers
pl: szerokości kolumn muszą być liczbami dziesiętnymi bez znaku

en: can not set width for a macro (multi-column) format specifier
pl: nie można ustawić szerokości dla (wielokolumnowego) makra określającego format

en: improper sort list
pl: niewłaściwa lista sortowania

en: empty sort list
pl: pusta lista sortowania

en: unknown sort specifier
pl: nieznane określenie sortowania

en: bad sorting code
pl: błędny kod sortujący

en: PPID sort and forest output conflict
pl: konflikt opcji sortowania wg PPID-u i lasu

en: option -O can not follow other format options
pl: opcja -O nie może wystąpić po innych opcjach formatu

en: multiple sort options
pl: wiele opcji sortowania

en: option O is neither first format nor sort order
pl: opcja O nie jest pierwszym formatem ani kolejnością sortowania

en: modifier -y without format -l makes no sense
pl: modyfikator -y bez formatu -l nie ma sensu

en: bug: must reset the list first
pl: błąd: trzeba najpierw wyzerować listę

en: tell <procps@freelists.org> what you expected
pl: proszę napisać na adres <procps@freelists.org>, co powinno być zrobione

en: tell <procps@freelists.org> what you want (-L/-T, -m/m/H, and $PS_FORMAT)
pl: proszę napisać na adres <procps@freelists.org>, o co chodzi (-L/-T, -m/m/H oraz $PS_FORMAT)

en: warning: $PS_FORMAT ignored. (%s)
pl: uwaga: zignorowano $PS_FORMAT (%s).

en: conflicting format options
pl: konflikt opcji formatu

en: can not use output modifiers with user-defined output
pl: nie można używać modyfikatorów wyjścia dla wyjścia zdefiniowanego przez użytkownika

en: -L/-T with H/m/-m and -o/-O/o/O is nonsense
pl: -L/-T wraz z H/m/-m oraz -o/-O/o/O to nonsens

en: internal error: no PID or PPID for -j option
pl: błąd wewnętrzny: brak PID-u oraz PPID-u dla opcji -j

en: lost my PGID
pl: utracono własny PGID

en: internal error: no PRI for -c option
pl: błąd wewnętrzny: brak PRI dla opcji -c

en: lost my CLS
pl: utracono własny CLS

en: -T with H/-m/m but no PID for SPID to follow
pl: -T z H/-m/m, ale brak PID-u, po którym miałby być SPID

en: -L with H/-m/m but no PID/PGID/SID/SESS for NLWP to follow
pl: -L z H/-m/m, ale brak pola PID/PGID/SID/SESS, po którym miałoby być NLWP

en:  %s [options] pid...
pl: %s [opcje] pid...

en: invalid process id: %s
pl: błędny identyfikator procesu: %s

en: Unable to create pid Pids_info structure
pl: Nie można utworzyć struktury pid Pids_info

en: Unable to load process information
pl: Nie można załadować informacji o procesie

en:  %s [signal] [options] <expression>
pl:  %s [sygnał] [opcje] <wyrażenie>

en:  %s [new priority] [options] <expression>
pl:  %s [nowy priorytet] [opcje] <wyrażenie>

en:  -f, --fast         fast mode (not implemented)
pl:  -f, --fast         tryb szybki (nie zaimplementowany)

en:  -i, --interactive  interactive
pl:  -i, --interactive  tryb interaktywny

en:  -l, --list         list all signal names
pl:  -l, --list         lista wszystkich nazw sygnałów

en:  -L, --table        list all signal names in a nice table
pl:  -L, --table        lista wszystkich nazw sygnałów w ładnej tabelce

en:  -n, --no-action    do not actually kill processes; just print what would happen
pl: -n, --no-action     bez zabijania procesów; jedynie wypisanie, co by się stało

en:  -v, --verbose      explain what is being done
pl:  -v, --verbose      wyjaśnianie, co jest wykonywane

en:  -w, --warnings     enable warnings (not implemented)
pl:  -w, --warnings     włączenie ostrzeżeń (nie zaimplementowane)

en: Expression can be: terminal, user, pid, command.
    The options below may be used to ensure correct interpretation.
pl: Wyrażeniem może być: terminal, użytkownik, pid, polecenie.
    Poniższych opcji można użyć w celu zapewnienia właściwej interpretacji.

en:  -c, --command <command>  expression is a command name
pl:  -c, --command <polecenie>  wyrażenie jest nazwą polecenia

en:  -p, --pid <pid>          expression is a process id number
pl:  -p, --pid <pid>            wyrażenie jest identyfikatorem procesu

en:  -t, --tty <tty>          expression is a terminal
pl:  -t, --tty <tty>            wyrażenie jest terminalem

en:  -u, --user <username>    expression is a username
pl:  -u, --user <użytkownik>    wyrażenie jest nazwą użytkownika

en: Alternatively, expression can be:
pl: Alternatywnie, wyrażeniem może być:

en:  --ns <pid>               match the processes that belong to the same
                              namespace as <pid>
pl:  --ns <pid>               dopasowanie procesów należących do tej samej
                              przestrzeni nazw, co <pid>

en:  --nslist <ns,...>        list which namespaces will be considered for
                              the --ns option; available namespaces are:
                              ipc, mnt, net, pid, user, uts
pl:  --nslist <ns,...>        lista przestrzeni nazw branych pod uwagę dla opcji
                              --ns; dostępne przestrzenie to:
                              ipc, mnt, net, pid, user, uts

en: 
    The default signal is TERM. Use -l or -L to list available signals.
    Particularly useful signals include HUP, INT, KILL, STOP, CONT, and 0.
    Alternate signals may be specified in three ways: -SIGKILL -KILL -9
pl: 
    Domyślny sygnał to TERM. Opcja -l lub -L pozwala uzyskać listę dostępnych
    sygnałów. Szczególnie przydatne sygnały to HUP, INT, KILL, STOP, CONT i 0.
    Alternatywny sygnał można podać na trzy sposoby: -SIGKILL, -KILL, -9.

en: 
    The default priority is +4. (snice +4 ...)
    Priority numbers range from +20 (slowest) to -20 (fastest).
    Negative priority numbers are restricted to administrative users.
pl: 
    Domyślny priorytet to +4 (snice +4 ...)
    Numer priorytetu to liczba od +20 (najwolniej) do -20 (najszybciej).
    Liczby ujemne są zarezerwowane dla administratorów.

en: priority %lu out of range
pl: priorytet %lu jest spoza zakresu

en: invalid pid number %s
pl: błędny numer pid %s

en: error reading reference namespace information
pl: błąd odczytu informacji o przestrzeni nazw odniesienia

en: invalid namespace list
pl: błędna lista przestrzeni nazw

en: no process selection criteria
pl: nie podano kryteriów wyboru

en: general flags may not be repeated
pl: flag ogólnych nie można powtarzać

en: -i makes no sense with -v, -f, and -n
pl: -i nie ma sensu z -v, -f ani -n

en: -v makes no sense with -i and -f
pl: -v nie ma sensu z -i ani -f

en: skill: "%s" is not supported
pl: skill: "%s" nie jest obsługiwany

en:  --human             show human-readable output
pl:  --human             wyjście czytelne dla człowieka

en:  -s, --sort <char>   specify sort criteria by character (see below)
pl:  -s, --sort <znak>   określenie kryterium sortowania wg znaku (p. niżej)

en: 
    The following are valid sort criteria:
pl: 
    Poprawne kryteria sortowania to:

en:  a: sort by number of active objects
pl:  a: sortowanie wg liczby aktywnych obiektów

en:  b: sort by objects per slab
pl:  b: sortowanie wg obiektów na płytę

en:  c: sort by cache size
pl:  c: sortowanie wg rozmiaru pamięci podręcznej

en:  l: sort by number of slabs
pl:  l: sortowanie wg liczby płyt

en:  v: sort by (non display) number of active slabs
pl:  v: sortowanie wg (nie wyświetlanej) liczby aktywnych płyt

en:  n: sort by name
pl:  n: sortowanie wg nazwy

en:  o: sort by number of objects (the default)
pl:  o: sortowanie wg liczby obiektów (domyślne)

en:  p: sort by (non display) pages per slab
pl:  p: sortowanie wg (nie wyświetlanej) liczby stron na płytę

en:  s: sort by object size
pl:  s: sortowanie wg rozmiaru obiektu

en:  u: sort by cache utilization
pl:  u: sortowanie wg wykorzystania pamięci podręcznej

en: Cannot combine -d and -o options
pl: Nie można łączyć opcji -d i -o

en: Error getting slab summary results
pl: Błąd odczytu wyników podsumowania płyt

note: Translation Hint: Next five strings must not * exceed a length of 35 characters.
en: Active / Total Objects (% used)
pl: Obiektów aktywnych / razem (% uż.)

en: Active / Total Slabs (% used)
pl: Slabów aktywnych / razem (% uż.)

en: Active / Total Caches (% used)
pl: Buforów aktywnych / razem (% uż.)

en: Active / Total Size (% used)
pl: Rozmiar aktywny / razem (% uż.)

en: Minimum / Average / Maximum Object
pl: Obiektów min / średnio / max

note: Translation Hint: Please keep alignment of the * following intact.
en:   OBJS ACTIVE  USE OBJ SIZE  SLABS OBJ/SLAB CACHE SIZE NAME
pl:   OB. AKTYWNE  UŻ. ROZM.OB.  PŁYTY  OB./PŁ. ROZM.CACHE NAZWA

en: Unable to create slabinfo structure
pl: Nie można utworzyć struktury slabinfo

en: Unable to get slabinfo node data
pl: Nie można pobrać danych węzła slabinfo

en: Unable to sort slab nodes
pl: Nie można posortować węzłów płyt

en: Path is not under %s: %s
pl: Ścieżka nie jest pod %s: %s

en: separators should not be repeated: %s
pl: separatory nie powinny się powtarzać: %s

en:  %s [options] [variable[=value] ...]
pl:  %s [opcje] [zmienna[=wartość] ...]

en:   -a, --all            display all variables
pl:   -a, --all            wyświetlenie wszystkich zmiennych

en:   -A                   alias of -a
pl:   -A                   alias dla opcji -a

en:   -X                   alias of -a
pl:   -X                   alias dla opcji -a

en:       --deprecated     include deprecated parameters to listing
pl:       --deprecated     dołączenie do listingu parametrów przestarzałych

en:       --dry-run        Print the key and values but do not write
pl:       --dry-run        Wypisywanie kluczy i wartości, ale bez zapisu

en:   -b, --binary         print value without new line
pl:   -b, --binary         wypisanie wartości bez nowej linii

en:   -e, --ignore         ignore unknown variables errors
pl:   -e, --ignore         zignorowanie błędów dotyczących nieznanych zmiennych

en:   -N, --names          print variable names without values
pl:   -N, --names          wypisanie nazw zmiennych bez wartości

en:   -n, --values         print only values of the given variable(s)
pl:   -n, --values         wypisanie tylko wartości podanych zmiennych

en:   -p, --load[=<file>]  read values from file
pl:   -p, --load[=<plik>]  odczyt wartości z pliku

en:   -f                   alias of -p
pl:   -f                   alias dla opcji -p

en:       --system         read values from all system directories
pl:       --system         odczyt wartości ze wszystkich katalogów systemowych

en:   -r, --pattern <expression>
                           select setting that match expression
pl:   -r, --pattern <wyrażenie>
                           wybór ustawień pasujących do wyrażenia

en:   -q, --quiet          do not echo variable set
pl:   -q, --quiet          bez wypisywania ustawianej zmiennej

en:   -w, --write          enable writing a value to variable
pl:   -w, --write          włączenie zapisu wartości do zmiennej

en:   -o                   does nothing
pl:   -o                   nic nie robi

en:   -x                   does nothing
pl:   -x                   nic nie robi

en:   -d                   alias of -h
pl:   -d                   alias dla opcji -h

en: "%s" is an unknown key
pl: nieznany klucz: "%s"

en: cannot stat %s
pl: nie można wykonać stat na %s

en: permission denied on key '%s'
pl: brak uprawnień do klucza '%s'

en: reading key "%s"
pl: odczyt klucz "%s"

en: unable to open directory "%s"
pl: nie można otworzyć katalogu "%s"

en: strdup key
pl: strdup klucza

en: setting key "%s"
pl: ustawianie klucza "%s"

en: "%s" is an unknown key%s
pl: nieznany klucz: "%s"%s

en: , ignoring
pl: , zignorowano

en: permission denied on key "%s"%s
pl: brak uprawnień do klucza "%s"%s

en: setting key "%s"%s
pl: ustawianie klucza "%s"%s

en: %s(%d): invalid syntax, continuing...
pl: %s(%d): błędna składnia, kontynuacja...

en: GLOB_TILDE is not supported on your platform, the tilde in "%s" won't be expanded.
pl: GLOB_TILDE nie jest obsługiwane na tej platformie, tylda w "%s" nie zostanie rozwinięta.

en: glob failed
pl: glob nie powiódł się

en: cannot open "%s"
pl: nie można otworzyć "%s"

en: * Applying %s ...
pl: * Ustawianie %s ...

en: no variables specified
    Try `%s --help' for more information.
pl: nie podano zmiennych
    Polecenie `%s --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: options -N and -q cannot coexist
    Try `%s --help' for more information.
pl: opcje -N i -q nie mogą wystąpić wspólnie
    Polecenie `%s --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: screen too small or too large
pl: ekran za mały lub za duży

en: screen too small
pl: ekran za mały

en:  %s [options] [tty]
pl:  %s [opcje] [tty]

en:  -d, --delay <secs>  update delay in seconds
pl:  -d, --delay <sek>   opóźnienie uaktualnień w sekundach

en:  -s, --scale <num>   vertical scale
pl:  -s, --scale <ile>   skala pionowa

en: scale cannot be negative
pl: skala nie może być ujemna

en: too large delay value
pl: zbyt duża wartość opóźnienia

en: can not open tty
pl: nie można otworzyć tty

en: Load average file /proc/loadavg does not exist
pl: Plik średniego obciążenia /proc/loadavg nie istnieje

en: Unable to get load average
pl: Nie można odczytać średniego obciążenia

en: writing to tty failed
pl: zapis na tty nie powiódł się

en: Process Id
pl: Id. procesu

en: Parent Process pid
pl: Id. procesu rodzica

en: Effective User Id
pl: Id. użytkownika efektywnego

note: Translation Hint: maximum 'USER' = 8 +
en: USER
pl: UŻYTK.

en: Effective User Name
pl: Nazwa użytkownika efektywnego

en: Real User Id
pl: Id. użytkownika rzeczywistego

note: Translation Hint: maximum 'RUSER' = 8 +
en: RUSER
pl: UŻYTK.R.

en: Real User Name
pl: Nazwa użytkownika rzeczywistego

en: Saved User Id
pl: Id. użytkownika zachowanego

note: Translation Hint: maximum 'SUSER' = 8 +
en: SUSER
pl: UŻYTK.Z.

en: Saved User Name
pl: Nazwa użytkownika zachowanego

en: Group Id
pl: Id. grupy

note: Translation Hint: maximum 'GROUP' = 8 +
en: GROUP
pl: GRUPA

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Process Group Id
pl: Id. grupy procesów

en: Controlling Tty
pl: Terminal sterujący

en: Tty Process Grp Id
pl: Id. grupy procesów terminala

en: Session Id
pl: Id. sesji

en: Priority
pl: Priorytet

en: Nice Value
pl: Wartość nice

note: Translation Hint: maximum 'nTH' = 3
en: nTH
pl: nWT

en: Number of Threads
pl: Liczba wątków

en: Last Used Cpu (SMP)
pl: Ostatnio używany CPU (SMP)

en: CPU Usage
pl: Wykorzystanie CPU

note: Translation Hint: maximum '' = 6
en: TIME
pl: CZAS

en: CPU Time
pl: Czas CPU

note: Translation Hint: maximum 'TIME+' = 9
en: TIME+
pl: CZAS+

en: CPU Time, hundredths
pl: Czas CPU, setne sekundy

note: Translation Hint: maximum '%MEM' = 4
en: %MEM
pl: %PAM

en: Memory Usage (RES)
pl: Wykorzystanie pamięci (RES)

note: Translation Hint: maximum 'VIRT' = 7
en: VIRT
pl: WIRT

en: Virtual Image (KiB)
pl: Obraz wirtualny (KiB)

en: Swapped Size (KiB)
pl: Obszar wymieniony (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'RES' = 6
en: RES
pl: REZ

en: Resident Size (KiB)
pl: Obszar rezydentny (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'CODE' = 4
en: CODE
pl: KOD

en: Code Size (KiB)
pl: Rozmiar kodu (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'DATA' = 7
en: DATA
pl: DANE

en: Data+Stack (KiB)
pl: Dane+stos (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'SHR' = 6
en: SHR
pl: WSP

en: Shared Memory (KiB)
pl: Pamięć współdzielona (KiB)

en: Major Page Faults
pl: Twarde błędy braku strony

en: Minor Page Faults
pl: Miękkie błędy braku strony

en: Dirty Pages Count
pl: Liczba stron brudnych

en: Process Status
pl: Stan procesu

note: Translation Hint: maximum 'COMMAND' = variable
en: COMMAND
pl: KOMENDA

en: Command Name/Line
pl: Nazwa/linia polecenia

en: Sleeping in Function
pl: Funkcja oczekująca

note: Translation Hint: maximum 'Flags' = 8
en: Flags
pl: Flagi

en: Task Flags <sched.h>
pl: Flagi zadania (<sched.h>)

note: Translation Hint: maximum 'CGROUPS' = variable
en: CGROUPS
pl: GRUPY S

en: Control Groups
pl: Grupy sterujące

note: Translation Hint: maximum 'SUPGIDS' = variable
en: SUPGIDS
pl: DOD.GID

en: Supp Groups IDs
pl: Id. grup dodatkowych

note: Translation Hint: maximum 'SUPGRPS' = variable
en: SUPGRPS
pl: DOD.GR.

en: Supp Groups Names
pl: Nazwy grup dodatkowych

en: Thread Group Id
pl: Id. grupy wątków

en: OOMEM Adjustment
pl: Korekta OOMEM

en: OOMEM Score current
pl: Bieżąca punktacja OOMEM

note: Translation Hint: maximum 'ENVIRON' = variable
en: ENVIRON
pl: ZMIENNE

note: Translation Hint: the abbreviation 'vars' below is shorthand for 'variables'
en: Environment vars
pl: Zmienne środowiskowe (ENV)

en: Major Faults delta
pl: Odstęp między twardymi błędami braku strony

en: Minor Faults delta
pl: Odstęp między miękkimi błędami braku strony

note: Translation Hint: maximum 'USED' = 6
en: USED
pl: UŻ.

en: Res+Swap Size (KiB)
pl: Rozmiar rezydentny+swap (KiB)

en: IPC namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw IPC

en: MNT namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw MNT

en: NET namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw NET

en: PID namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw PID

en: USER namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw użytkowników (USER)

en: UTS namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw UTS

en: LXC container name
pl: Nazwa kontenera LXC

note: Translation Hint: maximum 'RSan' = 6
en: RSan
pl: RZan

en: RES Anonymous (KiB)
pl: REZ anonimowe (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'RSfd' = 6
en: RSfd
pl: RZpl

en: RES File-based (KiB)
pl: REZ oparte o pliki (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'RSlk' = 6
en: RSlk
pl: RZbl

en: RES Locked (KiB)
pl: REZ zablokowane (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'RSsh' = 6
en: RSsh
pl: RZws

en: RES Shared (KiB)
pl: REZ współdzielone (KiB)

note: Translation Hint: maximum 'CGNAME' = variable
en: CGNAME
pl: NAZWACG

en: Control Group name
pl: Nazwa grupy sterującej (CG)

en: Last Used NUMA node
pl: Ostatnio używany węzeł NUMA

en: Login User Id
pl: Id. użytkownika zalogowanego

en: Executable Path
pl: Ścieżka programu

en: Res Mem (smaps), KiB
pl: Pam.rez. (smaps), KiB

en: Proportion RSS,  KiB
pl: RSS proporcji, KiB

en: Proportion Anon, KiB
pl: Anon. proporcji, KiB

en: Proportion File, KiB
pl: Plik proporcji, KiB

en: Proportion Shrd, KiB
pl: Wsp. proporcji, KiB

en: Unique RSS, KiB
pl: Unikatowe RSS, KiB

en: I/O Bytes Read
pl: Odczytanych bajtów we/wy

en: I/O Read Operations
pl: Operacji we/wy odczytu

en: I/O Bytes Written
pl: Zapisanych bajtów we/wy

en: I/O Write Operations
pl: Operacji we/wy zapisu

en: Autogroup Identifier
pl: Identyfikator grupy aut.

en: Autogroup Nice Value
pl: Wartość nice grupy aut.

note: Translation Hint: maximum 'STARTED' = 7
en: STARTED
pl: URUCH.

en: Start Time from boot
pl: Czas startu od rozruchu

note: Translation Hint: maximum 'ELAPSED' = 7
en: ELAPSED
pl: MINIONY

en: Elapsed Running Time
pl: Miniony czas działania

en: CPU Utilization
pl: Wykorzystanie CPU

en: Utilization + child
pl: Wykorzystanie + dzieci

en: CGRP namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw CGRP

en: TIME namespace Inode
pl: I-węzeł przestrzeni nazw TIME

en: Schedule Class
pl: Klasa planowania

en: Docker container id
pl: ID kontenera Dockera

en: Number of Open Files
pl: Liczba otwartych plików

note: Translation Notes ------------------------------------------------ .  It is strongly recommend that the --no-wrap command line option .  be used with all supporting translation tools, when available. . .  This group of lines contains both plain text and c-format strings. .  Some strings reflect swit
en: 	signal %d (%s) was caught by %s, please
    	send bug reports to <procps@freelists.org>
pl: 	program %3$s otrzymał sygnał %1$d (%2$s), proszę
    	wysyłać raporty błędów na adres <procps@freelists.org>

en: bad delay interval '%s'
pl: błędny okres opóźnienia '%s'

en: bad iterations argument '%s'
pl: błędna liczba iteracji '%s'

en: pid limit (%d) exceeded
pl: przekroczony limit pid (%d)

en: bad pid '%s'
pl: błędny pid '%s'

en: -%c argument missing
pl: brak argumentu -%c

en: bad width arg '%s'
pl: błędna szerokość '%s'

en: unknown option '%s'
pl: nieznana opcja '%s'

en: -d disallowed in "secure" mode
pl: -d nie jest dozwolone w trybie "bezpiecznym"

en: -d requires positive argument
pl: -d wymaga argumentu będącego liczbą dodatnią

en: On
pl: Tak

en: Off
pl: Nie

en: %s from %s
pl: %s z pakietu %s

en: Forest mode %s
pl: Tryb lasu %s

en: failed tty get
pl: nie udało się odczytać ustawienia terminala

en: failed tty set: %s
pl: nie udało się ustawić terminala: %s

en: Choose field group (1 - 4)
pl: Wybór grupy pól (1 - 4)

en: Command disabled, 'A' mode required
pl: Polecenie wyłączone, wymagany tryb 'A'

en: Command disabled, activate %s with '-' or '_'
pl: Polecenie wyłączone, można włączyć %s klawiszem '-' lub '_'

en: No colors to map!
pl: Brak kolorów do odwzorowania!

en: Failed '%s' open: %s
pl: Nie udało się otworzyć '%s': %s

en: Wrote configuration to '%s'
pl: Zapisano konfigurację do '%s'

en: Change delay from %.1f to
pl: Zmiana opóźnienia z %.1f na

en: Show threads %s
pl: Wyświetlanie wątków %s

en: Irix mode %s
pl: Tryb Irix %s

en: PID to signal/kill [default pid = %d]
pl: PID do zabicia/wysłania sygnału [domyślny pid = %d]

en: Send pid %d signal [%d/sigterm]
pl: Wysłanie do pidu %d sygnału [%d/sigterm]

en: Failed signal pid '%d' with '%d': %s
pl: Nie udało się wysłać do pidu '%d' sygnału '%d': %s

en: Invalid signal
pl: Błędny sygnał

en: PID to renice [default pid = %d]
pl: PID do zmiany nice [domyślny pid = %d]

en: Renice PID %d to value
pl: Zmiana nice PID-u %d na wartość

en: Failed renice of PID %d to %d: %s
pl: Nie udało się zmienić nice PID-u %d na %d: %s

en: Rename window '%s' to (1-3 chars)
pl: Zmiana nazwy okna '%s' na (1-3 znaki)

en: Cumulative time %s
pl: Czas przyrostowy %s

en: Maximum tasks = %d, change to (0 is unlimited)
pl: Maksymalna liczba zadań = %d, zmienić na (0=bez ograniczeń)

en: Invalid maximum
pl: Błędne maksimum

en: Which user (blank for all)
pl: Jaki użytkownik (puste - wszyscy)

en: Unknown command - try 'h' for help
pl: Nieznane polecenie - 'h' wyświetli pomoc

en: scroll coordinates: y = %d/%d (tasks), x = %d/%d (fields)
pl: współrzędne przewinięcia: y = %d/%d (zadania), x = %d/%d (pola)

en: failed memory allocate
pl: nie udało się przydzielić pamięci

en: failed memory re-allocate
pl: nie udało się zmienić przydziału pamięci

en: Unacceptable floating point
pl: Niedozwolona liczba zmiennoprzecinkowa

en: Invalid user
pl: Błędny użytkownik

en: forest view
pl: widok lasu

en: failed pid maximum size test
pl: nie udało się sprawdzić maksymalnego rozmiaru PID-a

en: failed number of cpus test
pl: nie udało się sprawdzić liczby procesorów

en: incompatible rcfile, you should delete '%s'
pl: niezgodny plik rc, należy usunąć '%s'

en: window entry #%d corrupt, please delete '%s'
pl: wpis okna #%d uszkodzony, proszę usunąć '%s'

en: Unavailable in secure mode
pl: Niedostępne w trybie bezpiecznym

en: Only 1 cpu detected
pl: Wykryto tylko 1 procesor

en: Unacceptable integer
pl: Niedozwolona liczba całkowita

en: conflicting process selections (U/p/u)
pl: konflikt wyboru procesów (U/p/u)

en: Threads
pl: Wątki

en: Tasks
pl: Zadania

note: Translation Hint: The following "word" is meant to represent either a single .                 cpu or all of the processors in a multi-processor computer .                 (should be exactly 6 characters, excluding leading % & colon)
en: %Cpu(s):
pl: %CPU:

note: Translation Hint: The following word "another" must have 1 trailing space
en: another
pl: kolejnego

en: Locate next inactive, use "L"
pl: Odnalezienie następnego nieaktywnego, klawisz "L"

en: Locate string
pl: Odnalezienie łańcucha

en: %s"%s" not found
pl: nie znaleziono %s"%s"

en: width incr is %d, change to (0 default, -1 auto)
pl: zw. szerokości %d, zmiana na (0=domyślne, -1=auto)

en: rcfile has inspect/other-filter error(s), save anyway?
pl: plik rc ma błędne wpisy inspect/other-filter, zapisać mimo to?

en: unrecognized field name '%s'
pl: nierozpoznana nazwa pola '%s'

en: even using field names only, window is now too small
pl: nawet przy użyciu tylko nazw pól, okno jest teraz za małe

en: Open Files
pl: Otwarte pliki

en: NUMA Info
pl: Informacje NUMA

en: the '=' key will eventually show the actual file read or command(s) executed ...
pl: klawisz '=' może pokazać czytany plik lub wykonywane polecenia...

en: This is simulated output representing the contents of some file or the output
    from some command.  Exactly which commands and/or files are solely up to you.
    
    Although this text is for information purposes only, it can still be scrolled
    and searched like real output will be.  You are encouraged to experiment with
    those features as explained in the prologue above.
    
    To enable real Inspect functionality, entries must be added to the end of the
    top personal personal configuration file.  You could use your favorite editor
    to accomplish this, taking care not to disturb existing entries.
    
    Another way to add entries is illustrated below, but it risks overwriting the
    rcfile.  Redirected echoes must not replace (>) but append (>>) to that file.
    
      /bin/echo -e "pipe\tOpen Files\tlsof -P -p %d 2>&1" >> ~/.toprc
      /bin/echo -e "file\tNUMA Info\t/proc/%d/numa_maps" >> ~/.toprc
      /bin/echo -e "pipe\tLog\ttail -n200 /var/log/syslog | sort -Mr" >> ~/.toprc
    
    If you don't know the location or name of the top rcfile, use the 'W' command
    and note those details.  After backing up the current rcfile, try issuing the
    above echoes exactly as shown, replacing '.toprc' as appropriate.  The safest
    approach would be to use copy then paste to avoid any typing mistakes.
    
    Finally, restart top to reveal what actual Inspect entries combined with this
    new command can offer.  The possibilities are endless, especially considering
    that 'pipe' type entries can include shell scripts too!
    
    For additional important information, please consult the top(1) man document.
    Then, enhance top with your very own customized 'file' and/or 'pipe' entries.
    
    Enjoy!
pl: Oto symulowane wyjście reprezentujące zawartość jakiegoś pliku lub wyjścia
    z jakiegoś polecenia. Które to polecenia i/lub pliki, zależy od użytkownika.
    
    Mimo że ten tekst jest tylko informacyjny, może też być przewijany
    i przeszukiwany, tak jak prawdziwe wyjście. Można eksperymentować z tymi
    funkcjami zgodnie z wyjaśnieniami w powyższym wstępie.
    
    Aby włączyć właściwą funkcję Inspect, trzeba dodać odpowiednie wpisy na końcu
    osobistego pliku konfiguracyjnego topa. Można w tym celu użyć ulubionego
    edytora, uważając, aby nie uszkodzić istniejących wpisów.
    
    Inny sposób dodania wpisów jest pokazany poniżej, ale wiąże się z ryzykiem
    nadpisania pliku rc. Przekierowane polecenia echo muszą dopisywać do pliku
    (>>), a nie zastępować go (>).
    
      /bin/echo -e "pipe\tOtwarte pliki\tlsof -P -p %d 2>&1" >> ~/.toprc
      /bin/echo -e "file\tInformacje NUMA\t/proc/%d/numa_maps" >> ~/.toprc
      /bin/echo -e "pipe\tLog\ttail -n200 /var/log/syslog | sort -Mr" >> ~/.toprc
    
    Jeśli lokalizacja lub nazwa pliku rc topa nie jest znana, można je sprawdzić
    poleceniem 'W'. Po wykonaniu kopii bieżącego pliku rc proszę spróbować
    wykonać dokładnie powyższe polecenia, zastępując odpowiednio ".toprc".
    Najbezpieczniejszy sposób to użycie funkcji kopiuj-wklej, aby wyeliminować
    błędy przepisywania.
    
    Na końcu należy zrestartować topa, aby dodane wpisy zostały uwzględnione.
    Możliwości są nieskończone - zwłaszcza, że wpisy typu "pipe" mogą
    wykorzystywać także skrypty powłoki!
    
    Dodatkowe ważne informacje można znaleźć w dokumencie man top(1). Następnie
    można rozszerzać topa o własne, spersonalizowane wpisy "file" i "pipe".
    
    Miłej zabawy!

en: to enable 'Y' press <Enter> then type 'W' and restart top
pl: aby włączyć 'Y', należy wcisnąć <Enter>, następnie 'W' i zrestartować topa

en: to enable 'Y' please consult the top man page (press Enter)
pl: aby włączyć 'Y', należy przeczytać stronę man programu top (teraz wcisnąć Enter)

en: Selection failed with: %s
pl: Wybór nie powiódł się, błąd: %s

en: unable to inspect, pid %d not found
pl: nie można zbadać, nie znaleziono pidu %d

en: inspect at PID [default pid = %d]
pl: podgląd PID-u [domyślny = %d]

en: %s: %*d-%-*d lines, %*d-%*d columns, %lu bytes read
pl: %s: odczytano linie: %*d-%-*d, kolumny %*d-%*d, bajtów: %lu

en: patience please, working ...
pl: proszę czekać, przetwarzanie...

en: working, use Ctrl-C to end ...
pl: przetwarzanie, można przerwać Ctrl-C...

note: Translation Hint: Below are 2 abbreviations which can be as long as needed: .                 FLD = FIELD, VAL = VALUE
en: add filter #%d (%s) as: [!]FLD?VAL
pl: dodanie filtra #%d (%s) jako: [!]POLE?WARTOŚĆ

en: ignoring case
pl: ignorowanie wielkości liter

en: case sensitive
pl: rozróżnianie wielkości liter

en: duplicate filter was ignored
pl: zignorowano powtórzony filtr

en: '%s' filter delimiter is missing
pl: brak ogranicznika filtra '%s'

en: '%s' filter value is missing
pl: brak wartości filtra '%s'

en: include
pl: dodanie

en: exclude
pl: wykluczenie

en: <Enter> to resume, filters: %s
pl: <Enter> wznawia, filtry: %s

en: none
pl: brak

note: Translation Hint: The following word 'Node' should be exactly 4 characters, excluding leading %%, fmt chars & colon)
en: %%Node%-2d:
pl: %%Węz.%-2d:

en: expand which numa node (0-%d)
pl: który węzeł numa rozwinąć (0-%d)

en: invalid numa node
pl: błędny węzeł numa

en: sorry, NUMA extensions unavailable
pl: niestety rozszerzenia NUMA nie są dostępne

note: Translation Hint: 'Mem ' is an abbreviation for physical memory/ram .                 'Swap' represents the linux swap file -- .                 please make both translations exactly 4 characters, .                 padding with extra spaces as necessary
en: Mem
pl: RAM

en: library failed memory statistics, at %d: %s
pl: niepowodzenie biblioteki przy statystykach pamięci, przy %d: %s

en: library failed cpu statistics, at %d: %s
pl: niepowodzenie biblioteki przy statystykach CPU, przy %d: %s

en: library failed pids statistics, at %d: %s
pl: niepowodzenie biblioteki przy statystykach pidów, przy %d: %s

en: bad memory scaling arg '%s'
pl: błędny argument skalowania pamięci '%s'

en: PID to collapse/expand [default pid = %d]
pl: PID do zwinięcia/rozwinięcia [domyślny pid = %d]

en: wrong mode, command inactive
pl: niewłaściwy tryb, polecenie nieaktywne

en: saving prevents older top from reading, save anyway?
pl: zapisanie nie pozwoli starszemu topowi odczytać, zapisać mimo to?

en: failed sem_init() at %d: %s
pl: sem_init() nie powiodło się przy %d: %s

en: failed pthread_create() at %d: %s
pl: pthread_create() nie powiodło się przy %d: %s

en: sorry, restricted namespace with reduced functionality
pl: niestety, ograniczona przestrzeń nazw ze zmniejszoną funkcjonalnością

en: set pid %d AGNI value to
pl: ustawienie wartości AGNI pidu %d na

en: valid AGNI range is -20 to +19
pl: poprawny zagres AGNI to od -20 do +19

en: autogroup open failed, %s
pl: otwarcie autogroup nie powiodło się: %s

en: autogroup write failed, %s
pl: zapis autogroup nie powiódł się: %s

en: permitted capabilities for pid %d, %s
pl: dozwolone zdolności dla pidu %d, %s

en: command line for pid %d, %s
pl: linia poleceń dla pidu %d: %s

en: control groups for pid %d, %s
pl: grupy kontrolne dla pidu %d: %s

en: environment for pid %d, %s
pl: środowisko dla pidu %d: %s

en: namespaces for pid %d, %s
pl: przestrzenie nazw dla pidu %d: %s

en: n/a
pl: n/d

en: supplementary groups for pid %d, %s
pl: dodatkowe grupy dla pidu %d: %s

en: message log, last 10 messages:
pl: log komunikatów, ostatnie 10 komunikatów:

note: Translation Notes ------------------------------------------------ .  It is strongly recommend that the --no-wrap command line option .  be used with all supporting translation tools, when available. . .  The next several text groups contain special escape sequences .  representing values used to in
en: Help for Interactive Commands~2 - %s
    Window ~1%s~6: ~1Cumulative mode ~3%s~2.  ~1System~6: ~1Delay ~3%.1f secs~2; ~1Secure mode ~3%s~2.
    
      Z~5,~1B~5,E,e   Global: '~1Z~2' colors; '~1B~2' bold; '~1E~2'/'~1e~2' summary/task memory scale
      l,t,m,I,0 Toggle: '~1l~2' load avg; '~1t~2' task/cpu; '~1m~2' memory; '~1I~2' Irix; '~10~2' zeros
      1,2,3,4,5 Toggle: '~11~2/~12~2/~13~2' cpu/numa views; '~14~2' cpus abreast; '~15~2' P/E-cores
      f,X       Fields: '~1f~2' add/remove/order/sort; '~1X~2' increase fixed-width fields
    
      L,&,<,> . Locate: '~1L~2'/'~1&~2' find/again; Move sort column: '~1<~2'/'~1>~2' left/right
      R,H,J,C . Toggle: '~1R~2' Sort; '~1H~2' Threads; '~1J~2' Num justify; '~1C~2' Coordinates
      c,i,S,j . Toggle: '~1c~2' Cmd name/line; '~1i~2' Idle; '~1S~2' Time; '~1j~2' Str justify
      x~5,~1y~5     . Toggle highlights: '~1x~2' sort field; '~1y~2' running tasks
      z~5,~1b~5     . Toggle: '~1z~2' color/mono; '~1b~2' bold/reverse (only if 'x' or 'y')
      u,U,o,O . Filter by: '~1u~2'/'~1U~2' effective/any user; '~1o~2'/'~1O~2' other criteria
      n,#,^O  . Set: '~1n~2'/'~1#~2' max tasks displayed; Show: ~1Ctrl~2+'~1O~2' other filter(s)
      V,v,F   . Toggle: '~1V~2' forest view; '~1v~2' hide/show children; '~1F~2' keep focused
    
    %s  ^G,K,N,U  View: ctl groups ~1^G~2; cmdline ~1^K~2; environment ~1^N~2; supp groups ~1^U~2
      Y,!,^E,P  Inspect '~1Y~2'; Combine Cpus '~1!~2'; Scale time ~1^E~2; View namespaces ~1^P~2
      W,q       Write config file '~1W~2'; Quit '~1q~2'
              ( commands shown with '.' require a ~1visible~2 task display ~1window~2 ) 
    Press '~1h~2' or '~1?~2' for help with ~1Windows~2,
    Type 'q' or <Esc> to continue
pl: Pomoc dla poleceń interaktywnych~2 - %s
    Okno ~1%s~6: ~1Tryb przyrostowy ~3%s~2.  ~1System~6: ~1Opóźnienie ~3%.1f sek~2; ~1Tryb bezpieczny ~3%s~2.
    
      Z~5,~1B~5,E,e   Globalne: '~1Z~2' kolory; '~1B~2' pogrubienie; '~1E~2'/'~1e~2' skala pamięci
      l,t,m,I,0 Zmiana: '~1l~2' obciążenie; '~1t~2' zadania/CPU; '~1m~2' pamięć; '~1I~2' Irix, '~10~2' zera
      1,2,3,4,5 Zmiana: '~11~2/~12~2/~13~2' widoki CPU/NUMA; '~14~2' CPU obok siebie; '~15~2' rdzenie P/E
      f,X       Pola: '~1f~2' dodanie/usunięcie/kolejność/sortowanie; '~1X~2' większa szerokość pól
    
      L,&,<,> . Szukanie: '~1L~2'/'~1&~2' pierwsze/ponowne; Kolumna sortowana: '~1<~2'/'~1>~2' lewo/prawo
      R,H,J,C . Zmiana: '~1R~2' sortowanie; '~1H~2' wątki; '~1J~2' wyrówn.liczb; '~1C~2' współczynniki
      c,i,S,j . Zmiana: '~1c~2' nazwa/linia poleceń; '~1i~2' bezcz.; '~1S~2' czas; '~1j~2' wyrówn.łańc.
      x~5,~1y~5     . Podświetlenia: '~1x~2' pole sortowane; '~1y~2' działające zadania
      z~5,~1b~5     . Zmiana: '~1z~2' kolor/mono; '~1b~2' pogrubienie/negatyw (tylko 'x' lub 'y')
      u,U,o,O . Filtrowanie: '~1u~2'/'~1U~2' użytk.ef./dowolny; '~1o~2'/'~1O~2' inne kryteria
      n,#,^O  . Zmiana: '~1n~2'/'~1#~2' maks.liczba zadań; Wyświetlanie: ~1Ctrl~2+'~1O~2' inne filtry
      V,v,F   . Zmiana: '~1V~2' widok lasu; '~1v~2' ukrycie/pokazanie dzieci; '~1F~2' utrz.fokusu
    
    %s  ^G,K,N,U  Widok: grupy kontr. ~1^G~2; l. poleceń ~1^K~2; środowisko ~1^N~2; dod. grupy ~1^U~2
      Y,!,^E,P  Podgląd '~1Y~2'; Łączenie CPU '~1!~2'; Skala czasu ~1^E~2; Widok przestrzeni nazw ~1^P~2
      W,q       Zapis pliku konfiguracyjnego '~1W~2'; Zakończenie '~1q~2'
               (polecania z '.' wymagają ~1widocznego~2 ~1okna~2 wyświetlania zadań)
    Klawisz '~1h~2' lub '~1?~2' wyświetli pomoc dotyczącą ~1okien~2,
    klawisz 'q' lub <Esc> to kontynuacja

en: Help for Windows / Field Groups~2 - "Current Window" = ~1 %s ~6
    
    . Use multiple ~1windows~2, each with separate config opts (color,fields,sort,etc)
    . The 'current' window controls the ~1Summary Area~2 and responds to your ~1Commands~2
      . that window's ~1task display~2 can be turned ~1Off~2 & ~1On~2, growing/shrinking others
      . with ~1NO~2 task display, some commands will be ~1disabled~2 ('i','R','n','c', etc)
        until a ~1different window~2 has been activated, making it the 'current' window
    . You ~1change~2 the 'current' window by: ~1 1~2) cycling forward/backward;~1 2~2) choosing
      a specific field group; or~1 3~2) exiting the color mapping or fields screens
    . Commands ~1available anytime   -------------~2
        A       . Alternate display mode toggle, show ~1Single~2 / ~1Multiple~2 windows
        g       . Choose another field group and make it 'current', or change now
                  by selecting a number from: ~1 1~2 =%s;~1 2~2 =%s;~1 3~2 =%s; or~1 4~2 =%s
    . Commands ~1requiring~2 '~1A~2' mode~1  -------------~2
        G       . Change the ~1Name~5 of the 'current' window/field group
     ~1*~4  a , w   . Cycle through all four windows:  '~1a~5' Forward; '~1w~5' Backward
     ~1*~4  - , _   . Show/Hide:  '~1-~5' ~1Current~2 window; '~1_~5' all ~1Visible~2/~1Invisible~2
      The screen will be divided evenly between task displays.  But you can make
      some ~1larger~2 or ~1smaller~2, using '~1n~2' and '~1i~2' commands.  Then later you could:
     ~1*~4  = , +   . Rebalance tasks:  '~1=~5' ~1Current~2 window; '~1+~5' ~1Every~2 window
                  (this also forces the ~1current~2 or ~1every~2 window to become visible)
    
    In '~1A~2' mode, '~1*~4' keys are your ~1essential~2 commands.  Please try the '~1a~2' and '~1w~2'
    commands plus the 'g' sub-commands NOW.  Press <Enter> to make 'Current'
pl: Pomoc dla okien / grup pól~2 - "Bieżące okno" = ~1 %s ~6
    
    . Można użyć wielu ~1okien~2, każdego z własną konfiguracją (kolor,pola,sortowanie itp.)
    . Okno "bieżące" steruje ~1obszarem podsumowania~2 i reaguje na ~1polecenia~2
      . Dla tego okna ~1wyświetlanie zadań~2 może być ustawione ~1Tak~2 lub ~1Nie~2, kosztem innych
      . przy ~1Nie~2 wyświetlaniu zadań, niektóre polecenia będą ~1wyłączone~2 ('i','R','n','c', itp.)
        do czasu uaktywnienia ~1innego okna~2, które staje się wtedy "bieżącym" oknem
    . Można ~1zmieniać~2 "bieżące" okno: ~1 1~2) przełączając cyklicznie w przód/w tył;
     ~1 2~2) wybierając określoną grupę pól; albo~1 3~2) wychodząc z ekranów mapy kolorów lub pól
    . Polecenia ~1dostępne zawsze   -------------~2
        A       . Zmiana alternatywnego trybu wyświetlania; ~1jedno~2 / ~1wiele~2 okien
        g       . Wybór innej grupy pól i uczynienie jej "bieżącą", albo zmiana poprzez
                  wybór numeru spośród: ~1 1~2 =%s;~1 2~2 =%s;~1 3~2 =%s; lub~1 4~2 =%s
    . Polecenia ~1wymagające trybu~2 '~1A~2'~1  -------------~2
        G       . Zmiana ~1nazwy~5 "bieżącego" okna/grupy pól
     ~1*~4  a , w   . Cykliczne przełączanie między 4 oknami: '~1a~5' w przód; '~1w~5' w tył
     ~1*~4  - , _   . Pokazanie/ukrycie: '~1-~5' ~1bieżące~2 okno; '~1_~5' wszystkie ~1widoczne~2/~1niewid.~2
      Ekran zostanie podzielony równo między wyświetlanie zadań; ale można część z nich
      ~1powiększyć~2 lub ~1zmniejszyć~2 poleceniami '~1n~2' oraz '~1i~2'. Następnie można:
     ~1*~4  = , +   . Wyrównanie zadań: '~1=~5' ~1bieżące~2 okno; '~1+~5' ~1wszystkie~2 okna
                  (wymusza to także uczynienie ~1bieżącego~2 lub ~1wszystkich~2 okien widocznymi)
    
    W trybie '~1A~2' klawisze '~1*~4' są ~1podstawowymi~2 poleceniami. Proszę TERAZ wypróbować
    polecenia '~1a~2' i '~1w~2' oraz podpolecenie 'g'. Klawisz <Enter> czyni "bieżącym".

note: Translation Notes ------------------------------------------------ .  The following 'Help for color mapping' simulated screen should .  probably NOT be translated.  It is terribly hard to follow in .  this form and any translation could produce unpleasing results .  that are unlikely to parallel the
en: Help for color mapping~2 - "Current Window" = ~1 %s ~6
    
       color - 04:25:44 up 8 days, 50 min,  7 users,  load average:
       Tasks:~3  64 ~2total,~3   2 ~3running,~3  62 ~2sleeping,~3   0 ~2stopped,~3
       %%Cpu(s):~3  76.5 ~2user,~3  11.2 ~2system,~3   0.0 ~2nice,~3  12.3 ~2idle~3
       ~1 Nasty Message! ~4  -or-  ~1Input Prompt~5
       ~1  PID TTY     PR  NI %%CPU    TIME+   VIRT SWAP S COMMAND    ~6
       17284 ~8pts/2  ~7  8   0  0.0   0:00.75  1380    0 S /bin/bash   ~8
       ~1 8601 pts/1    7 -10  0.4   0:00.03   916    0 R color -b -z~7
       11005 ~8?      ~7  9   0  0.0   0:02.50  2852 1008 S amor -sessi~8
       available toggles: ~1B~2 =disable bold globally (~1%s~2),
           ~1z~2 =color/mono (~1%s~2), ~1b~2 =tasks bold/reverse (~1%s~2)
    
    1) Select a ~1target~2 as an upper case letter, ~1current target~2 is ~1 %c ~4:
       S~2 = Summary Data,~1  M~2 = Messages/Prompts,~1  H~2 = Column Heads
       T~2 = Task Information,~1  X~2 = Task x/y (col/row) Highlights
    2) Select a ~1color~2 as a number (~1none~2 as @) or use the up/down arrow
       keys to raise/lower the %d colors value, ~1current color~2 is ~1 %d ~4:
       0~2 = black,~1  1~2 = red,    ~1  2~2 = green,~1  3~2 = yellow,
       4~2 = blue, ~1  5~2 = magenta,~1  6~2 = cyan, ~1  7~2 = white,~1  @~2 = none (-1)
    
    3) Then use these keys when finished:
       'q' or <Esc> to abort changes to window '~1%s~2'
       'a' or 'w' to commit & change another, <Enter> to commit and end
pl: Pomoc dla mapy kolorów~2 - "bieżące okno" = ~1 %s ~6
    
       color - 04:25:44 up 8 days, 50 min,  7 users,  load average:
       Zadania:~2razem:~3  64~2, działających:~3   2~2, śpiących: ~3  62~2, zatrzymanych:~3   0
       %%CPU:   ~3  76.5 ~2użytk.,~3 11.2 ~2system,~3   0.0 ~2nice,~3  12.3 ~2bezcz.~3
       ~1 Brzydki komunikat! ~4  -lub-  ~1Linia wprowadzania~5
       ~1  PID TTY     PR  NI %%CPU    CZAS+   WIRT SWAP S KOMENDA    ~6
       17284 ~8pts/2  ~7  8   0  0.0   0:00.75  1380    0 S /bin/bash   ~8
       ~1 8601 pts/1    7 -10  0.4   0:00.03   916    0 R color -b -z~7
       11005 ~8?      ~7  9   0  0.0   0:02.50  2852 1008 S amor -sessi~8
       dost. przełączniki: ~1B~2 =globalne wyłączenie pogrubienia (~1%s~2),
           ~1z~2 =kolor/mono (~1%s~2), ~1b~2 =zadania pobgrubione/negatyw (~1%s~2)
    
    1) Wybierz ~1cel~2 wielką literą, ~1bieżący cel~2 to ~1 %c ~4:
       S~2 = Podsumowanie,~1  M~2 = Komunikaty/wprowadzanie,~1  H~2 = Nagłówki kolumn
       T~2 = Informacje o zadaniach,~1  X~2 = Podświetlanie zadań x/y (kol/wiersz)
    2) Wybierz ~1kolor~2 liczbą (~1żaden~2 jako @) lub użyj klawiszy strzałek
       do zwiększenia/zmniejszenia wartości %d kolorów, ~1bieżący kolor~2 to ~1 %d ~4:
       0~2 = czarny,~1     1~2 = czerwony,~1  2~2 = zielony,~1    3~2 = żółty,
       4~2 = niebieski,~1  5~2 = różowy,~1    6~2 = turkusowy,~1  7~2 = biały,~1  @~2 = brak (-1)
    
    3) Po skończeniu:
       'q' lub <Esc> porzuca zmiany w oknie '~1%s~2'
       'a' lub 'w' zapisuje i zmienia inne, <Enter> zapisuje i kończy

note: Translation Hint: As is true for the text above, the "keys" shown to the left and .                 also embedded in the translatable text (along with escape seqs) .                 should never themselves be translated.
en:   d,k,r,^R '~1d~2' set delay; '~1k~2' kill; '~1r~2' renice; ~1Ctrl~2+'~1R~2' renice autogroup
pl:   d,k,r,^R '~1d~2' ust.opóźn; '~1k~2' zabicie; '~1r~2' zm.nice; ~1Ctrl~2+'~1R~2' zm.nice autogrupy

note: Translation Hint: .  This Fields Management header should be 3 lines long so as .  to allow 1 blank line before the fields & descriptions. .  If absolutely necessary, 4 lines could be used (but never more). .
en: Fields Management~2 for window ~1%s~6, whose current sort field is ~1%s~2
       Navigate with Up/Dn, Right selects for move then <Enter> or Left commits,
       'd' or <Space> toggles display, 's' sets sort.  Use 'q' or <Esc> to end!
pl: Zarządzanie polami~2 dla okna ~1%s~6, którego bieżącym polem sortowania jest ~1%s~2
       Do nawigacji służą klawisze góra/dół; prawo wybiera do przenoszenia,
       <Enter> lub lewo zatwierdza, 'd' lub spacja przełącza wyświetlanie, 's' ustawia
       sortowanie. Klawisz 'q' lub <Esc> kończy.

note: Translation Hint: .  The next 5 items must each be translated as a single line. .
en: %s:~3 %u ~2total,~3 %u ~2running,~3 %u ~2sleep,~3 %u ~2d-sleep,~3 %u ~2stopped,~3 %u ~2zombie~3
pl: %s:~2razem:~3 %u~2, działających:~3 %u~2, sen:~3 %u~2, sen d:~3 %u~2, zatrzymanych:~3 %u~2, zombie:~3 %u

note: Translation Hint: Only the following abbreviations need be translated .                 us = user, sy = system, ni = nice, id = idle, wa = wait, .                 hi hardware interrupt, si = software interrupt
en: %s~3 %#5.1f ~2us,~3 %#5.1f ~2sy,~3 %#5.1f ~2ni,~3 %#5.1f ~2id,~3 %#5.1f ~2wa,~3 %#5.1f ~2hi,~3 %#5.1f ~2si~3 ~1
pl: %s~3 %#5.1f ~2uż,~3 %#5.1f ~2sy,~3 %#5.1f ~2ni,~3 %#5.1f ~2be,~3 %#5.1f ~2io,~3 %#5.1f ~2hi,~3 %#5.1f ~2si~3 ~1

note: Translation Hint: Only the following abbreviations need be translated .                 us = user, sy = system, ni = nice, id = idle, wa = wait, .                 hi hardware interrupt, si = software interrupt, st = steal time
en: %s~3%#5.1f ~2us,~3%#5.1f ~2sy,~3%#5.1f ~2ni,~3%#5.1f ~2id,~3%#5.1f ~2wa,~3%#5.1f ~2hi,~3%#5.1f ~2si,~3%#5.1f ~2st~3 ~1
pl: %s~3%#5.1f ~2uż,~3%#5.1f ~2sy,~3%#5.1f ~2ni,~3%#5.1f ~2be,~3%#5.1f ~2io,~3%#5.1f ~2hi,~3%#5.1f ~2si,~3%#5.1f ~2sk~3 ~1

note: Translation Hint: next 2 must be treated together, with WORDS above & below aligned
en: %s %s:~3 %9.9s~2total,~3 %9.9s~2free,~3 %9.9s~2used,~3 %9.9s~2buff/cache~3 ~1
pl: %s %s:~3 %9.9s~2razem,~3 %9.9s~2wolne,~3 %9.9s~2użyte,~3 %9.9s~2buf/cache~3 ~1

en: %s %s:~3 %9.9s~2total,~3 %9.9s~2free,~3 %9.9s~2used.~3 %9.9s~2avail %s~3
pl: %s %s:~3 %9.9s~2razem,~3 %9.9s~2wolne,~3 %9.9s~2użyte.~3 %9.9s~2dost. %s~3

note: Translation Hint: .  The next 2 headers for 'Inspection' must each be 3 lines or less .
en: Inspection~2 Pause at: pid ~1%d~6, running ~1%s~6
    Use~2:  left/right then <Enter> to ~1select~5 an option; 'q' or <Esc> to ~1end~5 !
    Options~2: ~1%s
pl: Podgląd~2 Pauza: pid ~1%d~6 działający ~1%s~6
    Obsługa~2: lewo/prawo, potem <Enter> aby ~1wybrać~5 opcję; 'q' lub <Esc> aby ~1zakończyć~5.
    Opcje~2: ~1%s

en: Inspection~2 View at pid: ~1%s~3, running ~1%s~3.  Locating: ~1%s~6
    Use~2:  left/right/up/down/etc to ~1navigate~5 the output; 'L'/'&' to ~1locate~5/~1next~5.
    Or~2:   <Enter> to ~1select another~5; 'q' or <Esc> to ~1end~5 !
pl: Podgląd~2 Widok: pid ~1%s~3, działający ~1%s~3. Szukanie: ~1%s~6
    Obsługa~2: lewo/prawo/góra/dół/itp. ~1nawigacja~5; 'L'/'&' ~1szukanie~5/~1następny~5.
    Lub~2:     <Enter> aby ~1wybrać inny~5; 'q' lub <Esc> aby ~1zakończyć~5.

en: Cannot get container uptime
pl: Nie można pobrać czasu działania kontenera

en: Cannot get system uptime
pl: Nie można pobrać czasu działania systemu

en:  -c, --container show container uptime
pl:  -c, --container wypisanie czasu działania kontenera

en:  -p, --pretty   show uptime in pretty format
pl:  -p, --pretty   wypisanie czasu działania w ładnym formacie

en:  -r, --raw      show uptime values in raw format
pl:  -r, --raw      wypisanie wartości czasu działania w formacie surowym

en:  -s, --since    system up since
pl:  -s, --since     system włączony od

en:  %s [options] [delay [count]]
pl:  %s [opcje] [opóźnienie [liczba]]

en:  -a, --active           active/inactive memory
pl:  -a, --active           pamięć aktywna/nieaktywna

en:  -f, --forks            number of forks since boot
pl:  -f, --forks            liczba rozgałęzień procesów od startu systemu

en:  -n, --one-header       do not redisplay header
pl:  -n ,--one-header       bez ponownego wyświetlania nagłówka

en:  -s, --stats            event counter statistics
pl:  -s, --stats            statystyki liczników zdarzeń

en:  -d, --disk             disk statistics
pl:  -d, --disk             statystyki dysków

en:  -D, --disk-sum         summarize disk statistics
pl:  -D, --disk-sum         sumaryczne statystyki dysków

en:  -p, --partition <dev>  partition specific statistics
pl:  -p, --partition <urządzenie>  statystyki dl partycji

en:  -S, --unit <char>      define display unit
pl:  -S, --unit <znak>      określenie jednostki wyświetlania

en:  -w, --wide             wide output
pl:  -w, --wide             szeroki format wyjścia

en:  -t, --timestamp        show timestamp
pl:  -t, --timestamp        wyświetlanie znaczników czasu

en:  -y, --no-first         skips first line of output
pl:  -y, --no-first         pominięcie pierwszej linii wyjścia

en: procs -----------memory---------- ---swap-- -----io---- -system-- -------cpu-------
pl: proc. -----------pamięć---------- ---swap-- ---we/wy--- -system-- -------cpu-------

en: --procs-- -----------------------memory---------------------- ---swap-- -----io---- -system-- ----------cpu----------
pl: --proc.-- -----------------------pamięć---------------------- ---swap-- ---we/wy--- -system-- ----------cpu----------

en:  -----timestamp-----
pl: --------czas--------

en: Unable to create vmstat structure
pl: Nie można utworzyć struktury vmstat

en: Unable to create system stat structure
pl: Nie można utworzyć struktury systemowej stat

en: Unable to get uptime
pl: Nie można pobrać czasu działania

en: Unable to select memory information
pl: Nie można wykonać select na informacji o pamięci

en: Unable to select stat information
pl: Nie można wykonać select na informacji stat

note: Translation Hint: Translating folloging disk partition * header fields that follow (marked with max x chars) might * not work, unless manual page is translated as well. Translation Hint: max 10 chars
en: reads
pl: odczyty

note: Translation Hint: max 16 chars
en: read sectors
pl: odcz. sektory

note: Translation Hint: max 10 chars
en: writes
pl: zapisy

note: Translation Hint: max 16 chars
en: requested writes
pl: żądania zapisu

en: Unable to create diskstat structure
pl: Nie można utworzyć struktury diskstat

en: Disk/Partition %s not found
pl: Nie znaleziono dysku/partycji %s

en: disk- ------------reads------------ ------------writes----------- -----IO------
pl: dysk- ----------odczyty------------ ------------zapisy----------- ----we/wy----

en: disk- -------------------reads------------------- -------------------writes------------------ ------IO-------
pl: dysk- -----------------odczyty------------------- -------------------zapisy------------------ -----we/wy-----

note: Translation Hint: max 6 chars
en: total
pl: razem

note: Translation Hint: max 6 chars
en: merged
pl: zgrup.

note: Translation Hint: max 7 chars
en: sectors
pl: sekt.

note: Translation Hint: max 6 chars
en: cur
pl: bież.

note: Translation Hint: max 6 chars
en: sec
pl: sek

en: Unable to retrieve disk statistics
pl: Nie można odczytać statystyk dysku

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Num
pl: Ile

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Total
pl: Razem

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Size
pl: Rozm.

note: Translation Hint: max 6 chars
en: Pages
pl: Stron

en: %13d disks
pl: Dysków:                %d

en: %13d partitions
pl: Partycji:              %d

en: %13lu total reads
pl: Odczytów razem:        %lu

en: %13lu merged reads
pl: Odczytów zgrupowanych: %lu

en: %13lu read sectors
pl: Odczytanych sektorów:  %lu

en: %13lu milli reading
pl: Odczyty w ms:          %lu

en: %13lu writes
pl: Zapisów:               %lu

en: %13lu merged writes
pl: Zapisów zgrupowanych:  %lu

en: %13lu written sectors
pl: Zapisanych sektorów:   %lu

en: %13lu milli writing
pl: Zapisy w ms:           %lu

en: %13lu inprogress IO
pl: Trwających op. we/wy:  %lu

en: %13lu milli spent IO
pl: We/wy w ms:            %lu

en: %13lu milli weighted IO
pl: Ważone we/wy w ms:     %lu

en: %13lu %s total memory
pl: Pamięć razem:              %13lu %s

en: %13lu %s used memory
pl: Pamięć użyta:              %13lu %s

en: %13lu %s active memory
pl: Pamięć aktywna:            %13lu %s

en: %13lu %s inactive memory
pl: Pamięć nieaktywna:         %13lu %s

en: %13lu %s free memory
pl: Pamięć wolna:              %13lu %s

en: %13lu %s buffer memory
pl: Pamięć buforów:            %13lu %s

en: %13lu %s swap cache
pl: Pam. podr. obsz. wymiany:  %13lu %s

en: %13lu %s total swap
pl: Obszar wymiany razem:      %13lu %s

en: %13lu %s used swap
pl: Obszar wymiany użyty:      %13lu %s

en: %13lu %s free swap
pl: Obszar wymiany wolny:      %13lu %s

en: %13lld non-nice user cpu ticks
pl: Cykli CPU użytk. zwykłych: %13lld

en: %13lld nice user cpu ticks
pl: Cykli CPU użytk. z nice:   %13lld

en: %13lld system cpu ticks
pl: Cykli CPU systemowych:     %13lld

en: %13lld idle cpu ticks
pl: Cykli CPU bezczynności:    %13lld

en: %13lld IO-wait cpu ticks
pl: Cykli CPU oczek. na we/wy: %13lld

en: %13lld IRQ cpu ticks
pl: Cykli CPU w IRQ:           %13lld

en: %13lld softirq cpu ticks
pl: Cykli CPU w softirq:       %13lld

en: %13lld stolen cpu ticks
pl: Cykli CPU skradzionych:    %13lld

en: %13lld non-nice guest cpu ticks
pl: Cykli CPU gościa zwykłych: %13lld

en: %13lld nice guest cpu ticks
pl: Cykli CPU gościa z nice:   %13lld

en: %13lu K paged in
pl: Danych wczytanych z dysku: %13lu K

en: %13lu K paged out
pl: Danych usuniętych z pam.:  %13lu K

en: %13lu pages swapped in
pl: Stron z pamięci wymiany:   %13lu

en: %13lu pages swapped out
pl: Stron do pamięci wymiany:  %13lu

en: %13lu pages alloc in dma
pl: Stron pamięci dla dma:     %13lu

en: %13lu pages alloc in dma32
pl: Stron pamięci dla dma32:   %13lu

en: %13lu pages alloc in high
pl: Stron pamięci wysokich:    %13lu

en: %13lu pages alloc in movable
pl: Stron pamięci przenośnych: %13lu

en: %13lu pages alloc in normal
pl: Stron pamięcy zwykłych:    %13lu

en: %13lu pages free
pl: Stron wolnych:             %13lu

en: %13lu interrupts
pl: Przerwań:                  %13lu

en: %13lu CPU context switches
pl: Przełączeń kontekstu CPU:  %13lu

en: %13lu boot time
pl: Czas rozruchu:             %13lu

en: %13lu forks
pl: Odgałęzień procesów:       %13lu

note: Translation Hint: do not change argument characters
en: -S requires k, K, m or M (default is KiB)
pl: -S wymaga k, K, m lub M (domyślnie KiB)

en:  %s [options] command
pl:  %s [opcje] polecenie

en:   -b, --beep             beep if command has a non-zero exit
pl:   -b, --beep             piknięcie, jeśli polecenie zwróci błąd

en:   -c, --color            interpret ANSI color and style sequences
pl:   -c, --color            interpretowanie sekwencji kolorów i styli ANSI

en:   -C, --no-color         do not interpret ANSI color and style sequences
pl:   -C, --no-color         bez interpretowania sekwencji kolorów i styli ANSI

en:   -d, --differences[=<permanent>]
                             highlight changes between updates
pl:   -d, --differences[=<trwałe>]
                             podświetlanie zmian między uaktualnieniami

en:   -e, --errexit          exit if command has a non-zero exit
pl:   -e, --errexit          zakończenie, jeśli polecenie zwróci błąd

en:   -g, --chgexit          exit when output from command changes
pl:   -g, --chgexit          zakończenie, jeśli wyjście polecenia się zmieni

en:   -q, --equexit <cycles>
                             exit when output from command does not change
pl:   -g, --chgexit <cykli>
                             zakończenie, jeśli wyjście polecenia się zmieni

en:   -n, --interval <secs>  seconds to wait between updates
pl:   -n, --interval <sek>   liczba sekund do odczekania między uaktualnieniami

en:   -p, --precise          -n includes command running time
pl:   -p, --precise          włączenie czasu działania polecenia w -n

en:   -r, --no-rerun         do not rerun program on window resize
pl:   -r, --no-rerun         bez ponownego uruchamiania przy zmianie rozmiaru okna

en:   -s, --shotsdir         directory to store screenshots
pl:   -s, --shotsdir         katalog do zapisu zrzutów ekranu

en:   -t, --no-title         turn off header
pl:   -t, --no-title         wyłączenie nagłówka

en:   -w, --no-wrap          turn off line wrapping
pl:   -w, --no-wrap          wyłączenie zawijania wierszy

en:   -x, --exec             pass command to exec instead of "sh -c"
pl:   -x, --exec             przekazanie polecenia do uruchomienia zamiast "sh -c"

en:  -v, --version  output version information and exit
pl:  -v, --version  wypisanie informacji o wejściu i zakończenie

en: Every %.1fs:
pl: Co %.1fs:

en: unable to create IPC pipes
pl: nie można utworzyć potoków IPC

en: unable to fork process
pl: nie można rozgałęzić procesu

en: Could not parse interval from WATCH_INTERVAL
pl: Niezrozumiały przedział z WATCH_INTERVAL

en: command exit with a non-zero status, press a key to exit
pl: polecenie zakończyło się kodem błędnym; proszę nacisnąć klawisz, aby zakończyć

en:  %2lludays
pl:  %2lludni

en: Cannot format uptime
pl: Nie można sformatiwać czasu działania systemu

en:  %s [options] [user]
pl:  %s [opcje] [użytkownik]

en:  -c, --container     show container uptime
pl:  -c, --container     wypisanie czasu działania kontenera

en:  -h, --no-header     do not print header
pl:  -h, --no-header     bez wypisywania nagłówka

en:  -u, --no-current    ignore current process username
pl:  -u, --no-current    pominiecie użytkownika bieżącego procesu

en:  -s, --short         short format
pl:  -s, --short         format krótki

en:  -f, --from          show remote hostname field
pl:  -f, --from          wyświetlenie pola nazwy zdalnego hosta

en:  -o, --old-style     old style output
pl:  -o, --old-style     wyjście w starym stylu

en:  -i, --ip-addr       display IP address instead of hostname (if possible)
pl:  -i, --ip-addr       wyświetlanie adresów IP zamiast nazw (jeśli to możliwe)

en:  -p, --pids          show the PID(s) of processes in WHAT
pl:  -p, --pids          wypisanie PID-ów procesów w CZYM

en: User length environment PROCPS_USERLEN must be between 8 and %i, ignoring.
pl: Zmienna długości użytkowników PROCS_USERLEN musi być pomiędzy 8 a %i, zignorowano.

en: from length environment PROCPS_FROMLEN must be between 8 and %d, ignoring
pl: Zmienna długości miejsca logowania PROCPS_FROMLEN musi być pomiędzy 8 a %d, zignorowano

en: FROM
pl: Z

en:  LOGIN@   IDLE   JCPU   PCPU  WHAT
pl:  ZAL.OD   BEZCZ. JCPU   PCPU  CO

en:    IDLE WHAT
pl:  BEZCZ. CO

en: error getting sessions
pl: błąd odczytu sesji

en: session get class failed
pl: pobranie klasy sesji nie powiodło się

en: get user name failed
pl: odczyt nazwy użytkownika nie powiódł się

en: 
    Usage:
pl: 
    Składnia:

en: 
    Options:
pl: 
    Opcje:

en:  -h, --help     display this help and exit
pl:  -h, --help     wyświetlenie tego opisu i zakończenie

en:  -V, --version  output version information and exit
pl:  -V, --version  wypisanie informacji o wersji i zakończenie

en: 
    For more details see %s.
pl: 
    Więcej szczegółów w %s.

en: %s from %s
pl: %s z pakietu %s
